Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies klikając przycisk Ustawienia. Aby dowiedzieć się więcej zachęcamy do zapoznania się z Polityką Cookies oraz Polityką Prywatności.
Ustawienia

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej

REALIZACJA PROJEKTU "Z MAŁEJ SZKOŁY W WIELKI ŚWIAT" W SZKOLE PODSTAWOWEJ W WILKOWIE

        Szkoła Podstawowa w Wilkowie od września 2018 r. realizuje projekt „Z małej szkoły w wielki świat”. Projektem objętych jest 48 uczniów obecnych klas IV – VII. Cykl trwania projektu wynosi 2 lata i zakończenie projektu nastąpi w czerwcu 2020 roku.
Głównym celem projektu jest rozwój kompetencji kluczowych na rynku pracy: kompetencji matematyczno – przyrodniczych, informatycznych i językowych. Uczniowie rozwijają w projekcie własną kreatywność, innowacyjność, oraz wyrabiają zdolność pracy w zespole.
Przez pierwsze 4 miesiące ( wrzesień – grudzień 2018r. ) nastąpiło przygotowanie nauczycieli do realizacji projektu, rekrutacja uczniów i przeszkolenie rodziców uczniów przyjętych do projektu.

8 nauczycieli naszej szkoły podczas szkoleń podniosło kompetencje zawodowe w zakresie stosowania metod oraz form sprzyjających rozwijaniu u uczniów kompetencji kluczowych. 20 rodziców przeszło szkolenie mające na celu wsparcie ich w celu zwiększenia zaangażowania w życie swoich dzieci.
48 uczniów zakwalifikowanych do projektu od 2 stycznia 2019 r. rozpoczęło zajęcia ( 1 godzina tygodniowo ) w 11 grupach 5 – osobowych ( kilkoro uczniów pracuje w dwóch grupach).

W naszej szkole uczniowie rozwijają swoje umiejętności w grupach: przyrodniczych, matematyczno – chemicznych, fizycznych, geograficznych, języka angielskiego oraz grupie twórczo – kreatywnie – innowacyjnie. Zajęcia mają charakter warsztatowy i są atrakcyjne, głównie ze względu na nowe pomoce dydaktyczne, które zostały pozyskane w ramach realizowanego projektu.
W maju szkoła dodatkowo otrzymała pracownię językową wyposażoną w sprzęt i meble do pracy na 16 stanowiskach. Nowy 86 calowy monitor interaktywny, 12 laptopów, 2 projektory i tablety również pozwolą na jeszcze bardziej efektywną pracę z dziećmi.

Ważnym elementem projektu są wycieczki dydaktyczno – krajoznawcze. 24 maja nasi uczniowie byli na rejsie kanałem Ostródzko – Elbląskim, oraz zwiedzili zamek w Malborku. W drugim roku realizacji projektu nasi uczniowie odwiedzą Centrum Nauki Kopernik ( jesień 2019 ) i Centrum Nauki Hevelianum w Gdańsku (wiosna 2020 ).

Dla uczniów uczestniczących w projekcie wyjątkowo bardzo ważne będzie tegoroczne zakończenie roku szkolnego 2018/2019. Najlepsi uczniowie otrzymają na przyszły rok stypendia zagwarantowane w projekcie.
Dzięki realizacji projektu nasi nauczyciele, rodzice i uczniowie podnoszą swoje kompetencje i umiejętności, a szkoła wzbogaca się o nowy sprzęt i nową pracownię językową do realizacji zadań na miarę XXI wieku.

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności

DO GÓRY
Włącz powiadomienia WebPush
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.