Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies klikając przycisk Ustawienia. Aby dowiedzieć się więcej zachęcamy do zapoznania się z Polityką Cookies oraz Polityką Prywatności.
Ustawienia

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej

I JA MOGĘ BYĆ EINSTEINEM I MENDELEJEWEM...

     Fascynujący świat nauki otworzył swoje podwoje dla 45 uczniów klas IV-VI Szkoły Podstawowej w Biedaszkach, uczestników projektu „Z małej szkoły w wielki świat” współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020.
W pięcioosobowych zespołach uczniowie eksperymentują, prowadzą badania oraz zgłębiają tajniki wiedzy na zajęciach kół zainteresowań oraz wyrównujących: matematyczno- fizycznych, przyrodniczych, biologiczno- chemicznych, języka angielskiego oraz informatycznych . Nauczyciele zaangażowani w projekt( Romualda Murawska, Bożena Kołodziej, Aleksandra Jurach, Piotr Kacprzycki, Jolanta Czarnecka) odbyli szereg szkoleń i warsztatów przygotowujących do prowadzenia zajęć metodami aktywnymi z zastosowaniem eksperymentów i projektów.

Od początku stycznia odbyły się 84 godziny zajęć matematyczno- fizycznych, 26 godz. zajęć biologiczno- chemicznych, 26 godz.- języka angielskiego, 12 godz.- przyrodniczych i 12 godzin Twórczo, kreatywnie i innowacyjnie.
W ramach projektu doposażono szkołę w nowoczesny sprzęt i pomoce dydaktyczne. Pracownia matematyczno- fizyczna wzbogaciła się w teleskop, mierniki cyfrowe, siłomierze, maszynę elektrostatyczną, wagi laboratoryjne, odzież ochronną, kolekcję brył, poziomicę laserową oraz zestawy do badania magnetyzmu i elektryczności. Pracownia przyrodniczo-geograficzna zyskała lornetki, kompasy, stację pogody, szkolne zestawy do badania wody, gleby i powietrza, a pracownia biologiczno- chemiczna- długo oczekiwany duży zestaw odczynników i szkła laboratoryjnego, mikroskopy, wielki zestaw preparatów mikroskopowych oraz zestawy do badania bezkręgowców i ptaków.

Młodzi badacze prowadzą regularne eksperymenty fizyczne, chemiczne i przyrodnicze zyskując wiedzę i doświadczenie wykraczające poza podstawę programową. Potrafią stawiać hipotezy
i szukać rozwiązań wykorzystując technologię informacyjno- komunikacyjną oraz doskonaląc współpracę w zespole..Na zajęciach „Twórczo, kreatywnie i innowacyjnie” uczą się programowania robotów i ich montażu, instalacji i wykorzystywania programów komputerowych oraz montażu obwodów elektrycznych.

Podczas zajęć językowych poznają geografię, tradycję, historię i zabytki Wielkiej Brytanii oraz prowadzą konwersację w języku Szekspira.
Wspaniałą atrakcją będą wycieczki edukacyjne, z których pierwsza odbędzie się już 23 maja na trasie Malbork- Kanał Elbląski.

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności

DO GÓRY
Włącz powiadomienia WebPush
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.