Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies klikając przycisk Ustawienia. Aby dowiedzieć się więcej zachęcamy do zapoznania się z Polityką Cookies oraz Polityką Prywatności.
Ustawienia

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej

Projekt edukacyjny „Z małej szkoły w wielki świat”

EFRR  

     Gmina Kętrzyn realizuje od września 2018 roku projekt pt. „Z małej szkoły w wielki świat”.
Celem projektu jest rozwój kompetencji kluczowych na rynku pracy (matematyczno-przyrodniczych, ICT, językowych), postaw i umiejętności (kreatywności, innowacyjności oraz pracy zespołowej) oraz rozwój kompetencji w zakresie przedmiotów matematyczno-przyrodniczych 193 uczniów (92dz., 101chł.) ze wszystkich SP znajdujących się na terenie wiejskiej gminy Kętrzyn, podniesienie kompetencji zawodowych 37 nauczycieli tych szkół (30K, 7M) w zakresie stosowania metod oraz form organizacyjnych sprzyjających kształtowaniu i rozwijaniu u uczniów kompetencji kluczowych oraz właściwych postaw, a także wsparcie 85rodziców (59K,26M) celem zwiększenia więzi i zaangażowania ich w życiu uczniów oraz wsparcie poszczególnych SP w zakresie zakupu wyposażenia, sprzętu, pomocy dydaktycznych w okresie od IX 2018 r. do VI 2020 r.

Gmina Kętrzyn zaprasza do udziału w projekcie uczniów klas IV-VIII, ich rodziców oraz nauczycieli czterech szkół podstawowych funkcjonujących na terenie gminy – SP w Nakomiadach, SP w Kruszewcu, SP w Wilkowie oraz SP w Biedaszkach.

Projekt przewiduje udział dzieci w zajęciach dydaktyczno-wyrównawczych oraz zajęciach rozwijających uzdolnienia uczniów z przedmiotów matematyczno-przyrodniczych oraz języka angielskiego, wycieczki edukacyjne do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, Oceanarium i Centrum Nauki Hevelianum w Trójmieście oraz rejs po Kanale Elbląskim. Dla najzdolniejszych uczniów w projekcie zaplanowano pomoc stypendialną. W efekcie udziału w projekcie uczniowie nabędą kompetencje kluczowe na rynku pracy oraz nabędą postawy kreatywności, innowacyjności i pracy w grupie. Dla rodziców zaplanowano krótkie szkolenia prowadzone przez psychologa z zakresu właściwego wspierania edukacji i rozwoju swoich dzieci, umiejętnego reagowania na pojawiające się problemy w tym zakresie oraz motywowania dzieci do rozwijania pasji i zainteresowań. W efekcie rodzice wzmocnią swoje kompetencje rodzicielskie. Nauczyciele skorzystają ze szkolenia przygotowującego ich do wykorzystywania aktywizujących metod nauczania, w tym metody eksperymentu, tym samym podniosą swoje kompetencje zawodowe. Dzięki projektowi szkoły doposażą swoje pracownie matematyczno-przyrodnicze oraz językowe.

Wnioskodawca: Gmina Kętrzyn
Nazwa projektu: Z małej szkoły w wielki świat
Nr projektu: RPWM.02.02.01-28-0145/17
Okres realizacji: 01.09.2018-30.06.2020
Wartość projektu: 797 260,02 zł
Wkład Europejskiego Funduszu Społecznego: 677 671,01 zł
Biuro projektu: Urząd Gminy Kętrzyn, ul. T. Kościuszki 2, pok. 36

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności

DO GÓRY
Włącz powiadomienia WebPush
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.