Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies klikając przycisk Ustawienia. Aby dowiedzieć się więcej zachęcamy do zapoznania się z Polityką Cookies oraz Polityką Prywatności.
Ustawienia

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej

W ROK PO ZAKOŃCZENIU PROJEKTU

9cd7209e264e1b6906e53a7d11848c2d 

     Informujemy, że minął już rok od zakończenia projektu pt. „Wzmocnienie służb ratowniczych Warmii i Mazur poprzez doposażenie Plutonu ratowniczego w powiecie kętrzyńskim w specjalistyczny sprzęt”. Projekt był możliwy do realizacji dzięki dofinansowaniu w kwocie 671.029,95 złotych, które Gmina Kętrzyn uzyskała z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020 (Umowa na dofinansowanie nr UDA-RPWM.05.04.01-28-0049/16-01).
Całkowite wydatki wyniosły 826.322,00 złotych, w tym: samochód ratowniczy - 814.875,00zł, wyposażenie – 1.347,00 zł, promocja – 100,00zł, studium wykonalności - 10.000,00 zł.

Głównym celem przedmiotowego projektu jest zabezpieczenie Warmii i Mazur przed wystąpieniem i skutkami klęsk żywiołowych i katastrof ekologicznych - poprzez zakup przez Gminę Kętrzyn 1 szt. samochodu ratowniczo-gaśniczego z wyposażeniem na potrzeby OSP Karolewo oraz 3 kompletów sprzętu, odpowiednio na potrzeby OSP w: Karolewie, Korszach i Reszlu .
W związku z tym, iż województwo warmińsko-mazurskie posiada wysokie walory przyrodnicze, ich ochrona wymaga nieustających działań prewencyjnych, monitoringu zagrożeń środowiska oraz sprawnego systemu przekazywania informacji. Potrzebne są również narzędzia i środki wymagane przy prowadzeniu akcji ratowniczych na wypadek klęsk żywiołowych i katastrof ekologicznych. Nowy specjalistyczny sprzęt poprawi skuteczność działania jednostek ratowniczo-gaśniczych. Niezawodność i bezawaryjność sprzętu pozwoli na efektywniejsze zabezpieczenie obszaru przed skutkami klęsk żywiołowych i katastrof ekologicznych, Osiągnie powyższego celu wyrażają wskaźniki: Liczba ludności odnoszących korzyści ze środków ochrony przed pożarami lasów – 1.398.000 osób oraz Liczba ludności odnoszących korzyści ze środków ochrony przeciwpowodziowej – 48.000 osób (wskaźniki przyjęto zgodnie z prognozowanym ubytkiem ludności województwa do roku 2025). Poprzez zwiększenie ilości i jakości podstawowego sprzętu ratowniczo-gaśniczego, wykorzystywanego przy różnego rodzaju zdarzeniach, będzie możliwe szybsze i skuteczniejsze przeprowadzenie akcji ratowniczej, co przyczyni się do zmniejszenia negatywnego oddziaływania skutków zdarzeń na środowisko naturalne, a pośrednio również zmniejszenia strat społeczno-ekonomicznych.

Zakupiony samochód gmina przekazała w użytkowanie dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Karolewie.
Po roku samochód strażacki „ma się” świetnie, wiele razy wyjeżdżał na akcje ratownicze, w tym pożary i wypadki drogowe.
Dzięki tak dobremu sprzętowi, spełniamy nadal wskaźniki projektu, tj. zabezpieczamy (razem z innymi jednostkami straży pożarnej) około 50 tys. mieszkańców regionu przed zagrożeniem powodziowym oraz prawie 1,4 mln osób przed zagrożeniem pożarami lasów.

Naszym strażakom z OSP Karolewo życzymy jak najdłuższej sprawności samochodu oraz udanych akcji ratowniczych.

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności

DO GÓRY
Włącz powiadomienia WebPush
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.