Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies klikając przycisk Ustawienia. Aby dowiedzieć się więcej zachęcamy do zapoznania się z Polityką Cookies oraz Polityką Prywatności.
Ustawienia

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej

„Mały Patriota”, czyli III Gminny Konkurs Wiedzy o Polsce w SP Nakomiady

Zdjęcie do „Mały Patriota”, czyli III Gminny Konkurs Wiedzy o Polsce w SP Nakomiady

   W piątek 19 maja 2023r. odbyło się wyjątkowe spotkanie dla uczniów szkół podstawowych z czterech małych miejscowości: Nakomiad, Wilkowa, Kruszewca i Biedaszek. Wszystko to za sprawą III Gminnego Konkursu Wiedzy o Polsce „Mały Patriota”, który zgromadził młode umysły, chcące pochwalić się wiedzą na temat swojej ojczyzny. Przybyłych gości przywitała pani Olga Wanago – dyrektor Szkoły Podstawowej w Nakomiadach.

Nad sprawnym przebiegiem konkursu czuwała powołana komisja w składzie: p. Anna Abramowicz – Inspektor ds. Oświaty oraz dwie doświadczone nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej i historii: p. Henryka Mandziuk oraz p. Elżbieta Mackiewicz. Uczniowie podczas rozwiązywania testu konkursowego musieli wykazać się wiedzą na temat najsłynniejszych Polaków, symboli narodowych, najważniejszych dat i wydarzeń związanych z państwem polskim. Po zmaganiach konkursowych uczestnicy wraz z opiekunami udali się na spacer do przepięknego ogrodu pałacowego w Nakomiadach. Tam mieli okazję podziwiać malownicze krajobrazy, delektować się świeżym powietrzem oraz zwiedzić labirynt, który wzbudził najwięcej entuzjazmu. Nie zabrakło także wizyty w Manufakturze, gdzie uczestnicy mogli przyjrzeć się procesowi tworzenia tradycyjnych polskich wyrobów rzemieślniczych. Po powrocie do szkoły nadszedł czas na ogłoszenie wyników i wręczenie zasłużonych nagród. Wszyscy uczestnicy otrzymali piękne dyplomy potwierdzające ich udział w konkursie oraz nagrody rzeczowe.

Wyniki patriotycznych zmagań prezentują się następująco:

  • I miejsce – Nikola Korzeniewska z SP Nakomiady
  • II miejsce – Oliwer Szmyd oraz Jan Pyrka z SP Kruszewiec
  • III miejsce Magdalena Makutunowicz z SP Nakomiady oraz Kacper Sieklucki z SP Wilkowo

Miłym, słodkim zakończeniem tego wyjątkowego spotkania był pyszny tort, który został przygotowany specjalnie na tę okazję prze panią Gosię.

Składam podziękowania wszystkim uczestnikom patriotycznej zabawy - wasza wiedza i zaangażowanie są godne podziwu. Niech to doświadczenie inspiruje Was do dalszego poznawania i doceniania piękna Polski. Dziękuję komisji za dokładność w ocenianiu testów, paniom nauczycielkom za poświęcony czas na przygotowanie uczniów do konkursu,  Wójtowi Gminy Kętrzyn – p. Pawłowi Bobrowskiemu oraz Staroście Kętrzyńskiemu – p. Michałowi Kochanowskiemu za wsparcie naszej inicjatywy, właścicielowi Pałacu w Nakomiadach - p. Piotrowi Ciszkowi za możliwość zwiedzenia pięknego miejsca oraz p. Magdzie Sosnówce za pomoc w organizacji.

Katarzyna Łopacka

Galeria zdjęć

Obrady jury. Pamiątkowe zdjęcie uczestników konkursu przy Pałacu w Nakomidach. Patriotyczne dekoracje. Rękodzieło z Manufaktury Nakomiady. (2) Rękodzieło z Manufaktury Nakomiady. Ucznowie klas III podczas rozwiązywania testu. (2) Ucznowie klas III podczas rozwiązywania testu. (3) Ucznowie klas III podczas rozwiązywania testu. (4) Ucznowie klas III podczas rozwiązywania testu. (5) Ucznowie klas III podczas rozwiązywania testu. (6) Ucznowie klas III podczas rozwiązywania testu. Widoki z przypałacowego ogrodu. Wręczanie nagród uczestnikom konkursu. (2) Wręczanie nagród uczestnikom konkursu. (3) Wręczanie nagród uczestnikom konkursu. (4) Wręczanie nagród uczestnikom konkursu. (5) Wręczanie nagród uczestnikom konkursu. (6) Wręczanie nagród uczestnikom konkursu.
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności

DO GÓRY
Włącz powiadomienia WebPush
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.