Symboliczne przecięcie wstęgi w Parczu

Zdjęcie do Symboliczne przecięcie wstęgi w Parczu

7 kwietnia na terenie Gminy Kętrzyn w miejscowości Parcz odbyło się symboliczne przecięcie wstęgi inwestycji na drogach powiatowych w której brał udział Wójt Gminy Kętrzyn Paweł Bobrowski wraz z Przewodniczącą Rady Gminy Kętrzyn Teresą Juchniewicz.
Przebudowa ponad 9 km dróg została zrealizowana w ramach zadania „Poprawa parametrów technicznych oraz warunków bezpieczeństwa poprzez przebudowę dróg powiatowych na ternie gminy Kętrzyn”. Zadanie objęło odcinek od DW 650 do granicy gminy Kętrzyn w kierunku miejscowości Dłużec (4,3 km) oraz drogę powiatową na odcinku od miejscowości Mażany do miejscowości Parcz (4,9 km). Całkowita wartość inwestycji to 9 355 277,43 zł, a 8 887 513,55 zł Michał KochanowskiPowiat Kętrzyński pozyskał dofinansowanie z Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład.
Wykonawcą inwestycji było Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów Sp. z o.o. Mińsk Mazowiecki z siedzibą w Korszach.
W otwarciu wzięli udział: Minister Norbert Maliszewski - szef Rządowego Centrum Analiz, Małgorzata Kopiczko - Twój Senator, Jerzy Małecki - poseł na Sejm RP, Poseł na Sejm Wojciech Kossakowski, Artur Chojecki - Wojewoda Warmińsko-Mazurski, Starosta Kętrzyński Michał Kochanowski, Wicestarosta Powiatu Kętrzyńskiego – Andrzej Lewandowski, Dyrektor Oddziału Warmińsko-Mazurskiego PEFRON w Olsztynie Mateusz Szkaradziński, Radni Powiatu Kętrzyńskiego, Sołtys Sołectwa Mażany Jan Klimkowski oraz wykonawca inwestycji Jacek Pasik.
Gmina Kętrzyn DZIĘKUJE.