Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies klikając przycisk Ustawienia. Aby dowiedzieć się więcej zachęcamy do zapoznania się z Polityką Cookies oraz Polityką Prywatności.
Ustawienia

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej

Budżet Gminy Wiejskiej Kętrzyn na rok 2024 UCHWALONY!

      Budżet Gminy wiejskiej Kętrzyn na rok 2024r. został uchwalony 29 stycznia 2024r. podczas LXIX sesji Rady Gminy Kętrzyn. Radni jednogłośnie przyjęli budżet, który zakłada osiągniecie dochodów w wysokości ponad 60 mln zł oraz określa wydatki na poziomie ponad 65 mn zł.

Ponad 6 mln zł zaplanowano na zadania związane z przebudową i modernizacją dróg gminnych w miejscowości Karolewo, Smokowo-Grabno oraz w Nowej Wsi Kętrzyńskiej. Zaplanowano również wydatki związane z opracowaniem dokumentacji technicznych na budowę i przebudowę dróg w miejscowościach m.in.: Wilkowo, Pręgowo, Kolonia Gnatowo, Bałtrucie, Marszewo, Mażany, Nowa Różanka, Martiany, Biadaszki Małe, Smokowo-Smokowo Stare, Karolewo, Gałwuny, Kaskajmy, Gnatowo, Muławki, Nowa Wieś Kętrzyńska, Kwiedzina, Stachowizna.

Gmina Kętrzyn otrzymała dofinansowanie na przebudowę drogi w miejscowości Filipówka w wysokości 2 105 000,00 zł jak i w miejscowości Pożarki 1 850 000,00 zł oraz na modernizację sieci drogowej w Gminie Kętrzyn 6 250 000,00 zł w miejscowościach: Wopławki, Wilkowo, Gnatowo Kolonia, Bałtrucie, Marszewo, Nowa Różanka, Trzy Lipy, Muławki.  

Część tegorocznego budżetu gminy Kętrzyn zostanie przeznaczona na kontynuację inwestycji rozpoczętych w 2023r. tj. Modernizacja budynku użyteczności publicznej w Kętrzynie oraz budowie parkingu  i odwodnienia przy budynku Urzędu Gminy Kętrzyn jak i budowa pomp ciepła przy Szkole Podstawowej w Karolewie oraz przy świetlicy w Mażanach i instalacji fotowoltaicznych na budynku użyteczności publicznej oraz modernizacja budynku świetlicy wiejskiej w miejscowości Mażany.

Wśród zaplanowanych zadań inwestycyjnych znalazły się również zadania z zakresu ochrony przeciwpożarowej tj. budowa remizy Ochotniczej Straży Pożarnej wraz z instalacją gazową w Wilkowie, całkowita wartość inwestycji wynosi 2 496 602,16 zł.

Kolejnym ważnym obszarem realizacji zadań na 2024r., który bezpośrednio wpłynie na jakość życia mieszkańców, są działania związane z rozbudową, modernizacją sieci wodociągowo-kanalizacyjnej w kwocie ponad 600 tys. zł jak i działania z oświetleniem miejscowości z wykorzystaniem lamp solarnych.

Tak jak w latach ubiegłych staramy się, aby rozwój Gminy wiejskiej Kętrzyn przebiegał w sposób zrównoważony, a żadna miejscowość nie pozostała bez nowych zadań inwestycyjnych. Wierzymy, że zaplanowane zadania ujęte w budżecie na 2024r. wpłyną na poprawę jakości życia mieszkańców.

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności

DO GÓRY
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.