Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies klikając przycisk Ustawienia. Aby dowiedzieć się więcej zachęcamy do zapoznania się z Polityką Cookies oraz Polityką Prywatności.
Ustawienia

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej

Święto Niepodległości Polski

Lecz zaklinam - niech żywi nie tracą nadziei
I przed narodem niosą oświaty kaganiec;
A kiedy trzeba, na śmierć idą po kolei,
Jak kamienie przez Boga rzucone na szaniec!

(Juliusz Słowacki – Testament mój)

 

            11 listopada 1918 r. to znamienna dla Polaków data. Po 123 latach niewoli odzyskaliśmy upragnioną wolność. W naszej szkole 10 listopada odbył się uroczysty apel upamiętniający to wydarzenie. Grupa młodych artystów ze szkolnego koła teatralnego pod kierunkiem pani Anny Pawluczuk i we współpracy z panią Martą Pupel przybliżyła społeczności szkolnej wielki trud, jaki włożyli Polacy, by odzyskać niepodległość. Była to ciężka i żmudna droga. By zerwać kajdany niewoli, trzeba było heroicznej walki wielu patriotów i wiary, że przyniesie ona oczekiwany rezultat. Nasz naród jednak nie poddawał się.

Aktorzy przypomnieli wszystkim, jak dzielnie walczyły Legiony Polskie, zwłaszcza Pierwsza Brygada, którą dowodził Józef Piłsudski. To właśnie on poprowadził Polaków do zwycięstwa.

Występy ilustrowane były tematycznymi scenkami rodzajowymi oraz wzruszającymi pieśniami patriotycznymi w wykonaniu szkolnych artystów. Na zakończenie głos zabrał pan dyrektor Jerzy Pruszyński, a całości dopełnił uroczyście wykonany przez całą społeczność szkolną hymn Polski.

Na apelu gościem specjalnym był wójt gminy Kętrzyn pan Paweł Bobrowski- serdecznie dziękujemy.

Galeria zdjęć

Święto Niepodległości Polski 16 Święto Niepodległości Polski 15 Święto Niepodległości Polski 14 Święto Niepodległości Polski 13 Święto Niepodległości Polski 12 Święto Niepodległości Polski 11 Święto Niepodległości Polski 10 Święto Niepodległości Polski 9 Święto Niepodległości Polski 8 Święto Niepodległości Polski 7 Święto Niepodległości Polski 6 Święto Niepodległości Polski 5 Święto Niepodległości Polski 4 Święto Niepodległości Polski 3 Święto Niepodległości Polski 2 Święto Niepodległości Polski 1
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności

DO GÓRY
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.