Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies klikając przycisk Ustawienia. Aby dowiedzieć się więcej zachęcamy do zapoznania się z Polityką Cookies oraz Polityką Prywatności.
Ustawienia

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej

Spotkanie z Janem Brzechwą

Zdjęcie do Spotkanie z Janem Brzechwą

     Szkoła Podstawowa w Wilkowie już po raz szesnasty była organizatorem Gminnego Konkursu Czytelniczego. Konkurs odbył się  po dwóch latach przerwy spowodowanych pandemią. W tym roku tematem konkursu były wiersze Jana Brzechwy.
Na konkurs przybyli uczniowie klas 2 i 3 szkół gminy Kętrzyn wraz z nauczycielkami, pod opieką których przygotowywali się do konkursu. Przybyłe nauczycielki weszły w skład jury konkursu pod przewodnictwem Inspektor Oświaty Gminy Kętrzyn pani Anny Abramowicz.
Zmagania konkursowe rozpoczęły się od przybycia Ambrożego Kleksa (w tę rolę wcieliła się nauczycielka SP w Wilkowie pani Jolanta Adamkowicz).
Pan Kleks przyniósł tajemniczą księgę, w której były zadania konkursowe. Zadania te zostały przygotowane w AKADEMII PANA KLEKSA. Uczestnicy konkursu odpowiadali na pytania, rozwiązywali krzyżówkę, układali puzzle, odgadywali cytaty, uzupełniali luki w wierszach. Dzieci wykazały się ogromną wiedzą, jednak po wykonaniu wielu zadań jury wyłoniło zwycięzców.

W kategorii klas 2 laureatami zostali uczniowie SP w Kruszewcu:

  • Helena Lech i Euzebiusz Żukowski

Uczniów do konkursu przygotowała pani Barbara Wiłkowska.

W kategorii klas 3 zwyciężyli również uczniowie SP w Kruszewcu:

  • Jan Pyrka i Jan Musik

Dzieci do konkursu przygotowały: panie Alicja Krawczyk i Pani Justyna Fedczak.


Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali w nagrodę książki.
Po zmaganiach konkursowych wszyscy udali się na słodki poczęstunek, który odbył się w atmosferze zbliżających się Świąt. Wszystkim dopisywały doskonałe humory.
Po poczęstunku Ambroży Kleks pożegnał wszystkich uczestników, zapraszając ich za rok na kolejny konkurs czytelniczy.
Konkurs został przygotowany przez Zespół Edukacji Wczesnoszkolnej w składzie : p. Jolanta Adamkowicz, p. Jolanta Charkot, p. Anna Dyczkowska i p. Katarzyna Nawrocka (nauczycielki SP w Wilkowie).
Dziękujemy wszystkim, którzy wnieśli wkład w organizację konkursu. Mamy nadzieję, że konkurs przyczyni się do rozwijania czytelnictwa.

Jolanta Adamkowicz

Galeria zdjęć

Spotkanie z Janem Brzechwą 11 Spotkanie z Janem Brzechwą 10 Spotkanie z Janem Brzechwą 9 Spotkanie z Janem Brzechwą 8 Spotkanie z Janem Brzechwą 7 Spotkanie z Janem Brzechwą 6 Spotkanie z Janem Brzechwą 5 Spotkanie z Janem Brzechwą 4 Spotkanie z Janem Brzechwą 3 Spotkanie z Janem Brzechwą 2 Spotkanie z Janem Brzechwą 1
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności

DO GÓRY
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.