Dzień Dziecka w Sołectwie Wilkowo

Dzień Dziecka jest dniem wyjątkowym, w którym pragniemy wszystkim dzieciom zapewnić wiele atrakcji. Pokazać jak bardzo ich kochamy, że są dla nas ważni.  Sołtys, Pani Barbara Bukowska również nie zapomniała o swoich pociechach. 3 czerwca 2023r.  zorganizowała dla wszystkich dzieci z Sołectwa Wilkowo wycieczkę pełną atrakcji.

Z uśmiechem na twarzy dzieci z Wilkowa, Stachowizny i Łazdoj udały się najpierw do Mikołajek. Tam na wszystkich czekał  1,5 h rejs po jeziorze Śniardwy. Lekki wiatr, szum wody zachwycał wszystkich ( dużych i małych). Promyki słońca delikatnie muskały nasze buzie, które podziwiały piękne widoki. Podczas rejsu mieliśmy okazję posłuchać wiele interesujących informacji dotyczących mazurskich jezior. Oczywiście po takim rejsie udaliśmy się na pyszny obiad. Następnym punktem programu był Park Dzikich Zwierząt  Kadzidłowie. To miejsce przypomina trochę dom i ogród Doktora Dolitt,a. Zwierzęta mają do dyspozycji 100 ha powierzchni, na której i te dzikie, i te udomowione. Część zwierząt spaceruje po terenie. Mieliśmy możliwość przyjrzenia się z bliska dzikim mieszkańcom. Przyglądanie się zachowaniu zwierząt budziło wiele emocji. Oczywiście niektóre
z oglądanych zwierzątek próbowaliśmy dokarmiać i przy okazji pogłaskać. Park Dzikich Zwierząt jest skarbnicą wiedzy przyrodniczej. Po zakończeniu zwiedzania był czas na zakup pamiątek.

Wycieczka okazała się nie tylko  wspaniałym przeżyciem, ale wspaniałą lekcją przyrody.
W drodze powrotnej,  pomimo zmęczenia  dopisywały nam humory.

Pragnę podziękować wszystkim, którzy pomogli, aby Sołecki Dzień Dziecka należał do jednych z najwspanialszych dni.

Dziękuję

·         Wójtowi Gminy Kętrzyn, Panu Pawłowi Bobrowskiemu za użyczenie pojazdów

·         Panom: Ryszardowi Waszkiewicz i Arturze Biarda za bezpieczną jazdę

·         Mamom, które znalazły czas, aby opiekować się pociechami