Wigilia Kół Gospodyń Wiejskich Gminy Kętrzyn

Tablica informacyjna o projekcie

Przed nami Boże Narodzenie - święta bardzo wyjątkowe i jak ważne. Wtedy to cieszymy się, że jesteśmy razem, bardziej sobie bliscy i drodzy niż w zwykłe dni. W sobotni wieczór 16.12.2023 r. w Filipówce do świątecznego stołu zasiadły Panie i Panowie z Kół Gospodyń Wiejskich z terenu Gminy Kętrzyn. W uroczystości wzięli udział: Pani Olga Wanago – Radna Powiatu Kętrzyńskiego, Radni i Sołtysi Gminy Kętrzyn, Gminny Ośrodek Kultury w Kętrzynie, którzy również są członkami Kół Gospodyń Wiejskich.

Mogliśmy na chwilę się zatrzymać, spędzić razem czas, podzielić się wrażeniami z dobiegającego do końca 2023 roku i planami na kolejne dwanaście miesięcy.

Spotkanie rozpoczął Wójt Gminy Kętrzyn Pan Paweł Bobrowski zapalając świecę Caritas oraz dzieląc się opłatkiem z gośćmi, po czym wszyscy zasiedli do wspólnego stołu i rozpoczęli wieczerzę.

Podczas wspólnej wigilii rozstrzygnięto konkurs kulinarny na „Potrawę Wigilijną”, do którego zgłosiło się 7 Kół Gospodyń Wiejskich z Gminy Kętrzyn. Do Domu Weselnego „Zacisze” w Filipówce wszyscy przywieźli gotowe już dania, z których skomponowali piękne, smakowite wigilijne stoły. Dania oceniała komisja z Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Kętrzynie. Oceniany był nie tylko smak, ale i kultura stołu, prezentacja potraw, sposób podania. Celem konkursu było kultywowanie lokalnych tradycji związanych ze świętami Bożego Narodzenia.

Mimo, że wybór był trudny, ostatecznie udało się ustalić werdykt. A wyglądał on następująco:

• I miejsce KGW w Nowej Wsi Kętrzyńskiej (śledzik oraz biszkopt piernikowy)
  • II miejsce KGW „Karolinki” w Karolewie (tradycyjny barszcz na zakwasie oraz seromakowiec)
  • III miejsce KGW w Linkowie (gołąbki z kaszą i grzybami oraz ciasto drożdżowe z makiem)

Dziękujemy za Waszą obecność:

• Koło Gospodyń Wiejskich w Nowej Wsi Kętrzyńskiej
  • Koło Gospodyń Wiejskich „Karolinki” w Karolewie
  • Koło Gospodyń Wiejskich w Linkowie”
  • Koło Gospodyń Wiejskich „Chabry” w Pręgowie
  • Koło Gospodyń Wiejskich „Ale Babki” w Nakomiadach
  • Koło Gospodyń Wiejskich „Wilkusie” w Wilkowie
  • Koło Gospodyń Wiejskich „Słowiki” w Smokowie
  • Koło Gospodyń Wiejskich „Wopławianki” w Wopławkach
  • Koło Gospodyń Wiejskich „Martianki” w Martianach

Gratulujemy! Było przepięknie i przepysznie.

Po konkursowych emocjach przyszedł czas na życzenia, dzielenie się opłatkiem, śpiewanie kolęd połączone z koncertem Mazurskiego Zespołu Pieśni i Tańca Ełk.

Przedsięwzięcie pn. „Wigilia Kół Gospodyń Wiejskich Gminy Kętrzyn” zostało dofinansowane przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa Oddział Terenowy w Olsztynie w ramach bezzwrotnej pomocy finansowej.

Galeria zdjęć

Włącz powiadomienia WebPush