Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies klikając przycisk Ustawienia. Aby dowiedzieć się więcej zachęcamy do zapoznania się z Polityką Cookies oraz Polityką Prywatności.
Ustawienia

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej

Wigilia Kół Gospodyń Wiejskich Gminy Kętrzyn

Tablica informacyjna o projekcie

     Przed nami Boże Narodzenie - święta bardzo wyjątkowe i jak ważne. Wtedy to cieszymy się, że jesteśmy razem, bardziej sobie bliscy i drodzy niż w zwykłe dni. W sobotni wieczór 16.12.2023 r. w Filipówce do świątecznego stołu zasiadły Panie i Panowie z Kół Gospodyń Wiejskich z terenu Gminy Kętrzyn. W uroczystości wzięli udział: Pani Olga Wanago – Radna Powiatu Kętrzyńskiego, Radni i Sołtysi Gminy Kętrzyn, Gminny Ośrodek Kultury w Kętrzynie, którzy również są członkami Kół Gospodyń Wiejskich.

Mogliśmy na chwilę się zatrzymać, spędzić razem czas, podzielić się wrażeniami z dobiegającego do końca 2023 roku i planami na kolejne dwanaście miesięcy.

Spotkanie rozpoczął Wójt Gminy Kętrzyn Pan Paweł Bobrowski zapalając świecę Caritas oraz dzieląc się opłatkiem z gośćmi, po czym wszyscy zasiedli do wspólnego stołu i rozpoczęli wieczerzę. 

Podczas wspólnej wigilii rozstrzygnięto konkurs kulinarny na „Potrawę Wigilijną”, do którego zgłosiło się 7 Kół Gospodyń Wiejskich z Gminy Kętrzyn. Do Domu Weselnego „Zacisze” w Filipówce wszyscy przywieźli gotowe już dania, z których skomponowali piękne, smakowite wigilijne stoły. Dania oceniała komisja z Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Kętrzynie. Oceniany był nie tylko smak, ale i kultura stołu, prezentacja potraw, sposób podania. Celem konkursu było kultywowanie lokalnych tradycji związanych ze świętami Bożego Narodzenia. 

Mimo, że wybór był trudny, ostatecznie udało się ustalić werdykt. A wyglądał on następująco: 

 • I miejsce KGW w Nowej Wsi Kętrzyńskiej (śledzik oraz biszkopt piernikowy) 
 • II miejsce KGW „Karolinki” w Karolewie (tradycyjny barszcz na zakwasie oraz seromakowiec) 
 • III miejsce KGW w Linkowie (gołąbki z kaszą i grzybami oraz ciasto drożdżowe z makiem)

Dziękujemy za Waszą obecność:

 • Koło Gospodyń Wiejskich w Nowej Wsi Kętrzyńskiej
 • Koło Gospodyń Wiejskich „Karolinki” w Karolewie
 • Koło Gospodyń Wiejskich w Linkowie”
 • Koło Gospodyń Wiejskich „Chabry” w Pręgowie
 • Koło Gospodyń Wiejskich „Ale Babki” w Nakomiadach
 • Koło Gospodyń Wiejskich „Wilkusie” w Wilkowie
 • Koło Gospodyń Wiejskich „Słowiki” w Smokowie
 • Koło Gospodyń Wiejskich „Wopławianki” w Wopławkach
 • Koło Gospodyń Wiejskich „Martianki” w Martianach

Gratulujemy! Było przepięknie i przepysznie.

Po konkursowych emocjach przyszedł czas na życzenia, dzielenie się opłatkiem, śpiewanie kolęd połączone z koncertem Mazurskiego Zespołu Pieśni i Tańca Ełk.

Przedsięwzięcie pn. „Wigilia Kół Gospodyń Wiejskich Gminy Kętrzyn” zostało dofinansowane przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa Oddział Terenowy w Olsztynie w ramach bezzwrotnej pomocy finansowej.

Galeria zdjęć

Wigilia Kół Gospodyń Wiejskich Gminy Kętrzyn 41 Wigilia Kół Gospodyń Wiejskich Gminy Kętrzyn 40 Wigilia Kół Gospodyń Wiejskich Gminy Kętrzyn 39 Wigilia Kół Gospodyń Wiejskich Gminy Kętrzyn 38 Wigilia Kół Gospodyń Wiejskich Gminy Kętrzyn 37 Wigilia Kół Gospodyń Wiejskich Gminy Kętrzyn 36 Wigilia Kół Gospodyń Wiejskich Gminy Kętrzyn 35 Wigilia Kół Gospodyń Wiejskich Gminy Kętrzyn 34 Wigilia Kół Gospodyń Wiejskich Gminy Kętrzyn 33 Wigilia Kół Gospodyń Wiejskich Gminy Kętrzyn 32 Wigilia Kół Gospodyń Wiejskich Gminy Kętrzyn 31 Wigilia Kół Gospodyń Wiejskich Gminy Kętrzyn 30 Wigilia Kół Gospodyń Wiejskich Gminy Kętrzyn 29 Wigilia Kół Gospodyń Wiejskich Gminy Kętrzyn 28 Wigilia Kół Gospodyń Wiejskich Gminy Kętrzyn 27 Wigilia Kół Gospodyń Wiejskich Gminy Kętrzyn 26 Wigilia Kół Gospodyń Wiejskich Gminy Kętrzyn 25 Wigilia Kół Gospodyń Wiejskich Gminy Kętrzyn 24 Wigilia Kół Gospodyń Wiejskich Gminy Kętrzyn 23 Wigilia Kół Gospodyń Wiejskich Gminy Kętrzyn 22 Wigilia Kół Gospodyń Wiejskich Gminy Kętrzyn 21 Wigilia Kół Gospodyń Wiejskich Gminy Kętrzyn 20 Wigilia Kół Gospodyń Wiejskich Gminy Kętrzyn 19 Wigilia Kół Gospodyń Wiejskich Gminy Kętrzyn 18 Wigilia Kół Gospodyń Wiejskich Gminy Kętrzyn 17 Wigilia Kół Gospodyń Wiejskich Gminy Kętrzyn 16 Wigilia Kół Gospodyń Wiejskich Gminy Kętrzyn 15 Wigilia Kół Gospodyń Wiejskich Gminy Kętrzyn 14 Wigilia Kół Gospodyń Wiejskich Gminy Kętrzyn 13 Wigilia Kół Gospodyń Wiejskich Gminy Kętrzyn 12 Wigilia Kół Gospodyń Wiejskich Gminy Kętrzyn 11 Wigilia Kół Gospodyń Wiejskich Gminy Kętrzyn 10 Wigilia Kół Gospodyń Wiejskich Gminy Kętrzyn 9 Wigilia Kół Gospodyń Wiejskich Gminy Kętrzyn 8 Wigilia Kół Gospodyń Wiejskich Gminy Kętrzyn 7 Wigilia Kół Gospodyń Wiejskich Gminy Kętrzyn 6 Wigilia Kół Gospodyń Wiejskich Gminy Kętrzyn 5 Wigilia Kół Gospodyń Wiejskich Gminy Kętrzyn 4 Wigilia Kół Gospodyń Wiejskich Gminy Kętrzyn 3 Wigilia Kół Gospodyń Wiejskich Gminy Kętrzyn 2 Wigilia Kół Gospodyń Wiejskich Gminy Kętrzyn 1
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności

DO GÓRY
Włącz powiadomienia WebPush
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.