Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies klikając przycisk Ustawienia. Aby dowiedzieć się więcej zachęcamy do zapoznania się z Polityką Cookies oraz Polityką Prywatności.
Ustawienia

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej

Spotkanie w Wierszolandii

Zdjęcie do Spotkanie w Wierszolandii

     Już po raz siedemnasty spotkali się uczniowie klas II i III Szkół Podstawowych Gminy Kętrzyn na konkursie czytelniczym. Konkurs ten odbył się 12 grudnia 2023 r. w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Wilkowie. W tym roku konkurs odbył się pod hasłem „Wierszolandia”. Na zmagania konkursowe oprócz dzieci i ich nauczycieli przybył Wójt Gminy Kętrzyn pan Paweł Bobrowski, pani Anna Abramowicz - Inspektor Oświaty oraz pani Krystyna Bujnowska - doradca metodyczny z Powiatowego Ośrodka Wspierania Rozwoju i Edukacji w Kętrzynie. Wszystkich gości przywitał Dyrektor Szkoły Podstawowej w Wilkowie pan Jarosław Charkot.

Nagle przybył niespodziewany gość - Pan Hilary (w tę rolę wcieliła się pani Jolanta Adamkowicz nauczycielka Szkoły Podstawowej w Wilkowie). Pan Hilary zrobił niezłe zamieszanie, gdyż zaginęły okulary. Pan Wójt nawet zaoferował swoją pomoc w odnalezieniu okularów. Po pewnym czasie okulary się znalazły i rozpoczęły się zmagania konkursowe.

Wszystkie dzieci wykazały się świetnym przygotowaniem do konkursu i ogromną wiedzą z zakresu wierszy z Krainy WIERSZOLANDII. Dzieci odpowiadały na pytania, układały rozsypanki, rozwiązywały krzyżówki, uzupełniały luki w wierszach i składały pocięte wiersze. Zadania konkursowe były przeplatane śpiewem i tańcami, którym przewodził Pan Hilary.

Po dwugodzinnych zmaganiach konkursowych jury wyłoniło zwycięzców. Zanim ogłoszono wyniki konkursu Pan Hilary zabrał wszystkich pociągiem do sali na słodki poczęstunek. Po nim nastąpiło podsumowanie konkursu i wręczenie pucharów przechodnich zwycięzcom.

 

W kategorii klas drugich puchar otrzymali:

  • l  Matylda Maczan - klasa IIa SP Kruszewiec
  • l  Julian Perekitko - klasa IIa SP Kruszewiec

            Uczniów przygotowała pani Elwira Żukowska.

W kategorii klas trzecich puchar otrzymały:

  • l  Oliwia Wasyk - SP Nakomiady
  • l  Nadia Szpilka - SP Nakomiady

            Uczennice przygotowała pani Magda Sosnówka.

Wręczenia pucharów dokonał Wójt Gminy Kętrzyn oraz Inspektor Oświaty. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody książkowe.

           Na zakończenie Dyrektor Szkoły Podstawowej w Wilkowie pan Jarosław Charkot pogratulował wszystkim dzieciom i ich nauczycielom za świetne przygotowanie do konkursu. Podziękowania również zostały skierowane do Zespołu Edukacji Wczesnoszkolnej z tutejszej szkoły za przygotowanie 17 edycji konkursu. W skład tego zespołu wchodzą nauczycielki klas 0-III panie: Jolanta Adamkowicz, Jolanta Charkot, Anna Dyczkowska oraz Katarzyna Nawrocka. Wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania atrakcyjnego dnia bardzo dziękujemy i zapraszamy na Gminny Konkurs Czytelniczy już za rok.

Jolanta Adamkowicz

Galeria zdjęć

Spotkanie w Wierszolandii 11 Spotkanie w Wierszolandii 10 Spotkanie w Wierszolandii 9 Spotkanie w Wierszolandii 8 Spotkanie w Wierszolandii 7 Spotkanie w Wierszolandii 6 Spotkanie w Wierszolandii 5 Spotkanie w Wierszolandii 4 Spotkanie w Wierszolandii 3 Spotkanie w Wierszolandii 2 Spotkanie w Wierszolandii 1
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności

DO GÓRY
Włącz powiadomienia WebPush
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.