Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies klikając przycisk Ustawienia. Aby dowiedzieć się więcej zachęcamy do zapoznania się z Polityką Cookies oraz Polityką Prywatności.
Ustawienia

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej

BUDOWA PRZYDOMOWEJ OCZYSZCZALNI ŚCIEKÓW NA POTRZEBY ŚWIETLICY WIEJSKIEJ ORAZ BUDOWA STACJI UZDATNIANIA WODY W MIEJSCOWOŚCI NOWA RÓŻANKA

prow 

       Paweł Bobrowski - Wójt Gminy Kętrzyn oraz Skarbnik Gminy Krystyna Kalisz podpisali z wykonawcą wyłonionym w drodze przetargu nieograniczonego bardzo ważną dla mieszkańców naszej gminy umowę na „Budowa przydomowej oczyszczalni ścieków na potrzeby świetlicy wiejskiej oraz budowa Stacji Uzdatniania Wody w miejscowości Nowa Różanka”. Zadanie będzie realizowane przez Zakład Usług EKO-WOD Michał Czarnecki z siedzibą w Kętrzynie 11-400, ul. Wilanowska 2.

Całkowity koszt zadania wynosi 2 149 417,44 zł, z tego 1 111 930,00 zł stanowi dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rolnego na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 działanie "Gospodarka wodno-ściekowa".

Celem projektu jest poprawa warunków życia i prowadzenia działalności gospodarczej mieszkańców Gminy Kętrzyn dzięki zwiększeniu dostępności do wody pitnej w wyniku budowy Stacji Uzdatniania Wody oraz poprawa jakości oczyszczania ścieków poprzez budowę przydomowej oczyszczalni ścieków na potrzeby świetlicy wiejskiej w miejscowości Nowa Różanka.
Projektuje się budowę stacji uzdatniania wody polegającą na przebudowie istniejącego budynku, budowie odstojnika wód popłucznych wraz z budową fundamentów pod pionowe zbiorniki retencyjne, budowę kanalizacji sanitarnej wraz ze szczelnym zbiornikiem na nieczystości oraz neutralizatoerem ścieków z chlorowni, sieci wodociągowej na działce nr 672/1 i 673 na potrzeby funkcjonowania SUW. Ponadto modernizacji podlegają istniejące studnie głębinowe. Projektuje się również wymianę sieci wod.-kan. i energetycznych na terenie działki rejonu ujęcia. Wykonane zostanie nowe przyłącze energetyczne. Teren działki nr 672/1 i 673 zostanie utwardzony kostką brukową gr. 8 cm w ilości umożliwiającej dojazd do wszystkich obiektów projektowanej Stacji Uzdatniania Wody.
Ponadto na działce nr 218/3 w tej samej miejscowości zostanie wybudowana przydomowa oczyszczalnia ścieków o przepustowości 2,5 m3/d wraz z wykonaniem przyłącza kanalizacyjnego o średnicy 160 mm zasilaniem i sterowaniem na potrzeby istniejącej świetlicy wiejskiej.
Inwestycja zastanie ukończona w sierpniu 2022 roku.

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności

DO GÓRY
Włącz powiadomienia WebPush
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.