Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies klikając przycisk Ustawienia. Aby dowiedzieć się więcej zachęcamy do zapoznania się z Polityką Cookies oraz Polityką Prywatności.
Ustawienia

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej

III Wieczór Patriotyczny w Pręgowie

     Mieszkańcy Pręgowa oraz licznie zgromadzeni goście spędzili wspólnie piątkowy wieczór w bardzo podniosłym i uroczystym nastroju.
 17 listopada 2023r. w świetlicy odbyła się Wieczornica z okazji 105 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
Po 123 latach niewoli, zrywów powstańczych, germanizacji i rusyfikacji nasz kraj powrócił na mapę świata. Ten dzień uczciliśmy głęboką refleksją nad historią. Wspólnie zaśpiewaliśmy znane piosenki patriotyczne, które towarzyszyły naszym pradziadkom w najważniejszych wydarzeniach. Piosenki te przywołują zarówno ważne, radosne momenty, jak i trudne oraz smutne dzieje okupowanej Polski. 
Wieczór był ponowną próbą uchwycenia dawnych dni i losów ludzi dążących do wyzwolenia naszego kraju spod jarzma zaborców ale przede wszystkim doskonałą okazją do kształtowania pozytywnych wartości wobec Ojczyzny.
Współorganizatorami uroczystości była świetlica oraz Koło Gospodyń Wiejskich "Chabry" w Pręgowie. Gościnnie z programem artystycznym wystąpiły dzieci ze świetlicy wiejskiej w Łazdojach pod opieką p. Ewy Grabskiej. 
W wydarzeniu uczestniczyli p. Paweł Bobrowski Wójt Gminy Kętrzyn, p. Marta Szmyd dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Kętrzynie, p. Tomasz Komorowski kierownik Biura Powiatowego ARiMR w Kętrzynie, p. Bożena Toruńska prezes Stowarzyszenia Kulturalnego Konik Mazurski w Kętrzynie.
 Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i obecność. 
Szczególne podziękowania należą się grupie pani Ewy: Natalce, Mai, Anastazji, Julce i Samancie a także świetliczakom z Pręgowa: Wiktorii, Kasi, Gabrysi, Marysi, Lence, Maciusiowi i Szymonkowi za patriotyczne zachowanie.

GALERIA

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności

DO GÓRY
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.