Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies klikając przycisk Ustawienia. Aby dowiedzieć się więcej zachęcamy do zapoznania się z Polityką Cookies oraz Polityką Prywatności.
Ustawienia

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej

UCZNIOWIE Z NAKOMIAD ŚWIĘTUJĄ DZIEŃ ZIEMI

„Mamy tylko jedną Ziemię, a jej przyszłość zależy od każdego, na pozór niewielkiego, ludzkiego działania, zależy od każdego z nas.”
Florian Plit

22 kwietnia jest największym ekologicznym świętem świata. To dzień, w którym ludzie na całym świecie łączą siły, działając na rzecz Ziemi.
Również uczniowie naszej szkoły, którym los Matki Natury nie jest obojętny, przyłączyli się do obchodów. Choć tegoroczny Dzień Ziemi odbywał się cyfrowo, cel pozostał taki sam, czyli promowanie postawy ekologicznej i zachęcanie do prowadzenia, takiego stylu życia, który byłby zgodny z naturą.

Uczniowie rozpoczęli dzień od ciekawych, wirtualnych prelekcji, prowadzonych przez młodych ekspertów z Samorządu Uczniowskiego z II LO im. K. I. Gałczyńskiego w Olsztynie, podczas których w sposób nowoczesny, przekazano im najważniejsze informacje na temat ekologii. Na młodszych uczniów czekały zajęcia pt. „Wiedzą to nawet dzieci, że ważna jest segregacja śmieci”, dzięki którym przypomnieli sobie, co to jest jest recykling i jak należy postępować z różnymi odpadami. Natomiast klasy 5-7 podczas wspólnej dyskusji oraz kreatywnych ćwiczeń zmierzyły się z tematem „Dbaj o przyrodę, oszczędzaj wodę”.

Poza tym uczniowie mieli okazję wykazać się tego dnia pomysłowością i wyobraźnią, gdyż ich zadaniem było przygotowanie plakatów promujących ekologiczne zachowania oraz troskę o środowisko, a także wyzwanie „coś z niczego”, czyli wymyślenie pojemnika na baterie z niepotrzebnych, zużytych odpadów. Dodatkowo chętni mogli pochwalić się swoją wiedzą podczas quizu i zagadek ekologicznych. Na koniec powstała galeria pięknych życzeń do Matki Natury.

Mamy nadzieję, że podjęte działania uzmysłowią dzieciom, że wspaniałe dary środowiska naturalnego należy wykorzystywać mądrze - tak, aby starczyło ich dla przyszłych pokoleń.

Galeria zdjęć

Uczniowie_z_Nakomiad_świętują_Dzień_Ziemi_01 Uczniowie_z_Nakomiad_świętują_Dzień_Ziemi_02 Uczniowie_z_Nakomiad_świętują_Dzień_Ziemi_03 Uczniowie_z_Nakomiad_świętują_Dzień_Ziemi_04 Uczniowie_z_Nakomiad_świętują_Dzień_Ziemi_05 Uczniowie_z_Nakomiad_świętują_Dzień_Ziemi_06 Uczniowie_z_Nakomiad_świętują_Dzień_Ziemi_07 Uczniowie_z_Nakomiad_świętują_Dzień_Ziemi_08 Uczniowie_z_Nakomiad_świętują_Dzień_Ziemi_09 Uczniowie_z_Nakomiad_świętują_Dzień_Ziemi_10
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności

DO GÓRY
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.