Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies klikając przycisk Ustawienia. Aby dowiedzieć się więcej zachęcamy do zapoznania się z Polityką Cookies oraz Polityką Prywatności.
Ustawienia

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej

Uczniowie z Nakomiad na podium w Wojewódzkim Konkursie Robotów Lego

Zdjęcie do Uczniowie z Nakomiad na podium w Wojewódzkim Konkursie Robotów Lego

      10 lutego dla uczniów klas 1-3 odbył się Wojewódzki Konkurs Robotów Lego w Reszlu pod honorowym patronatem Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty. Naszą szkołę reprezentował Wojciech Matusiak – klasa I oraz Krzysztof Łopacki – klasa II. Udział w konkursie poprzedzony był zajęciami, podczas których chłopcy stopniowo uczyli się podstaw budowania oraz programowania autonomicznych robotów. Pracując razem, testowali programy, modyfikowali je oraz dostosowywali budowę robotów do poszczególnych konkurencji. Zaangażowanie, czas poświęcony na naukę oraz włożona praca zaowocowały podczas zmagań konkursowych. Nasz drużyna Legold Team znalazła się na podium. W konkurencji Lego Dragster robot z zawrotną prędkością pokonał wyznaczoną trasę i uplasował się na II miejscu. Równie dobrze poradził sobie w zadaniu Lego Misja, które polegało na usunięcia z planszy klocków.

Warto nadmienić, że klocki Lego Spike Education to narzędzie, które w przyjemny sposób uczy dzieci skomplikowanych zagadnień z dziedzin fizyki, inżynierii i programowania, rozwijając przy tym zdolności motoryczne, logiczne, matematyczne. Młodzi konstruktorzy uczą się współdziałania i pracy w grupie oraz konsekwentnego dążenia do celu.

Nauka z Lego Spike oraz udział w zawodach był możliwy dzięki rządowemu programowi Laboratoria Przyszłości, w ramach którego zostały zakupione odpowiednie zestawy klocków.

Gratulujemy chłopcom zwycięstwa i czekamy na kolejne technologiczne wyzwania. 

#LaboratoriaPrzyszłości @Laboratoria Przyszłości

Katarzyna Łopacka 

Galeria zdjęć

Uczniowie podczas testowania przygotowanych robotów. Uczniowie podczas udziału w misjach konkursowych. (2) Uczniowie podczas udziału w misjach konkursowych. (3) Uczniowie podczas udziału w misjach konkursowych. Pamiatkowe zdjęcie wszystkich uczestników konkursu. Pamiątkowe zdjęci uczniów biorących udział w konkusie. Roboty wykonane przez uczniów. Uczniowie podczas budowania robotów na konkurs. Uczniowie podczas konkursu  Roboty Lego. Uczniowie podczas nauki programowania robotów.
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności

DO GÓRY
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.