Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies klikając przycisk Ustawienia. Aby dowiedzieć się więcej zachęcamy do zapoznania się z Polityką Cookies oraz Polityką Prywatności.
Ustawienia

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej

Bitwa Regionów

Zdjęcie do Bitwa Regionów

      W sobotę, 24 czerwca na Terenie Rekreacyjno Wypoczynkowym nad jeziorem Mój w Czernikach w ramach powiatowego etapu konkursu kulinarnego Kół Gospodyń Wiejskich „Bitwa Regionów” wybrano najlepszą potrawę z powiatu giżyckiego i kętrzyńskiego. Podczas konkursu, jak i Pikniku z Produktem Polskim, gospodynie zaprezentowały swoje popisowe dania, przywiozły też ciasta oraz przetwory jak i rękodzieło. Celem konkursu było przygotowanie tradycyjnej potrawy regionalnej z wykorzystaniem przynajmniej jednego produktu regionalnego charakterystycznej dla regionu działania koła gospodyń wiejskich lub stowarzyszenia.

W etapie powiatowym do konkursu przystąpiło sześć Kół Gospodyń Wiejskich. Komisja konkursowa, której przewodniczyła Pani Halina Szeląg -nauczyciel zawodu gastronomi w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Karolewie nie miała łatwego zadania, ponieważ wszystkie dania były bardzo smacznie, starannie przygotowane oraz gustownie zaprezentowane.

 • I miejsce i awans do etapu wojewódzkiego zdobyło Koło Gospodyń Wiejskich "Słoneczniki" w Siemkach Gmina Reszel z potrawą "Zrazy z dziczyzny"- nagroda 2000 zł
 • II miejsce zdobyło Koło Gospodyń Wiejskich w Linkowie Gmina Kętrzyn za potrawę "Gulasz z jelenia z kaszą" - 1500 zł
 • III miejsce zdobyło Koło Gospodyń Wiejskich w Miłkach za potrawę "Kakory" - nagroda 1000 zł

Podziękowania za udział w konkursie otrzymały:

 • Koło Gospodyń Wiejskich "Karolinki" w Karolewie a za potrawę "Karo-LIN”
 • Koło Gospodyń Wiejskich z Kruklanek za potrawę "Zupa Karmuszka"
 • Koło Gospodyń Wiejskich Wronka za potrawę "Dzyndzałki z hreczką i skrzeczkami"

A na zakończenie, kiedy opadły już emocje Koła Gospodyń Wiejskich przystąpiły do wspólnej zabawy o "Kociołek Wójta Gminy Kętrzyn", który trafił do Koła Gospodyń Wiejskich w Miłkach. Na scenie zaprezentowały się Zespoły Ludowe Węgojska Strużka oraz Sterławiacy jak i Chór Wrzos oraz kabaret "UPS" z Uniwersytet III Wieku w Kętrzynie , który rozbawiał publiczność podczas wydarzenie!

To był wyjątkowo smaczny i słoneczny dzień Dziękujemy za Waszą obecność!

Organizatorami konkursu "Bitwa Regionów" są Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa.

Instytucje współpracujące: Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doradztwa Rolniczego, Gmina Kętrzyn.

Zaproszeni Goście, którzy wzięli udział w wydarzeniu:

 • Małgorzata Kopiczko - Twój Senator,
 • Jerzy Małecki - poseł na Sejm RP,
 • Artur Chojecki - Wojewoda Warmińsko-Mazurski,
 • Grzegorz Prokop - Radny Sejmiku województwa Warmińsko-Mazurskiego, 
 • Jacek Pawlik - Zastępca Dyrektora Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa Oddział Terenowy w Olsztynie,
 • Henryk Żuchowski - Dyrektor Kasy Ubezpieczenia Społecznego w Olsztynie,
 • Bogdan Moroz - Zastępca Dyrektora Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Olsztynie,
 • Michał Kochanowski Starosta Powiat Kętrzyński.

 

Galeria zdjęć

Bitwa Regionów 64 Bitwa Regionów 63 Bitwa Regionów 62 Bitwa Regionów 61 Bitwa Regionów 60 Bitwa Regionów 59 Bitwa Regionów 58 Bitwa Regionów 57 Bitwa Regionów 56 Bitwa Regionów 55 Bitwa Regionów 54 Bitwa Regionów 53 Bitwa Regionów 52 Bitwa Regionów 51 Bitwa Regionów 50 Bitwa Regionów 49 Bitwa Regionów 48 Bitwa Regionów 47 Bitwa Regionów 46 Bitwa Regionów 45 Bitwa Regionów 44 Bitwa Regionów 43 Bitwa Regionów 42 Bitwa Regionów 41 Bitwa Regionów 40 Bitwa Regionów 39 Bitwa Regionów 38 Bitwa Regionów 37 Bitwa Regionów 36 Bitwa Regionów 35 Bitwa Regionów 34 Bitwa Regionów 33 Bitwa Regionów 32 Bitwa Regionów 31 Bitwa Regionów 30 Bitwa Regionów 29 Bitwa Regionów 28 Bitwa Regionów 27 Bitwa Regionów 26 Bitwa Regionów 25 Bitwa Regionów 24 Bitwa Regionów 23 Bitwa Regionów 22 Bitwa Regionów 21 Bitwa Regionów 20 Bitwa Regionów 19 Bitwa Regionów 18 Bitwa Regionów 17 Bitwa Regionów 16 Bitwa Regionów 15 Bitwa Regionów 14 Bitwa Regionów 13 Bitwa Regionów 12 Bitwa Regionów 11 Bitwa Regionów 10 Bitwa Regionów 9 Bitwa Regionów 8 Bitwa Regionów 7 Bitwa Regionów 6 Bitwa Regionów 5 Bitwa Regionów 4 Bitwa Regionów 3 Bitwa Regionów 2 Bitwa Regionów 1
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności

DO GÓRY
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.