Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies klikając przycisk Ustawienia. Aby dowiedzieć się więcej zachęcamy do zapoznania się z Polityką Cookies oraz Polityką Prywatności.
Ustawienia

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej

Ścieżka edukacyjna nad jeziorem Mój w Czernikach - OTWARTA!

 

Zdjęcie do Ścieżka edukacyjna nad jeziorem Mój w Czernikach - OTWARTA!

      Inwestycja pn. „Ścieżka edukacyjna w Czernikach, gmina Kętrzyn w ramach ochrony miejsca różnorodności biologicznej na obszarze pozamiejskim” której całkowity koszt wyniósł 2 077 348,86 zł z tego 1 663 909,47 zł stanowi dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020 oraz 355 231,00 zł z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, natomiast wkład własny Gminy Kętrzyn wynosi 58 208,39 zł. Wykonawcą inwestycji była firma, która została wyłoniona w drodze przetargu nieograniczonego Mój Dom z Drewna - Tomasz Waszkiewicz z siedzibą w Sztabinie-Augustów.

 

Inwestycja objęła zagospodarowanie terenu nad jeziorem Mój z podziałem na poszczególne strefy:

I) ŚCIEŻKA EDUKACYJNA nr 1 na terenach zalesionych, nadjeziornch i okrajakach - Zlokalizowana jest w północno - wschodniej części terenu. Część ścieżki, o powierzchni 542,00m2 wykonana została na wyniesionych podestach kompozytowych

II) ŚCIEŻKA EDUKACYJNA nr 2 na terenach podmokłych i łąka kwietna. Ścieżkę wykonano z nawierzchni mineralno – żywicznej z obrzeżem z ekoboard’u na łącznej powierzchni 835 m2.

III) STREFY DZIKIE POZOSTAWIONE DO NATURALNEJ SUKCESJI.

III) STREFY DZIKIE POZOSTAWIONE DO NATURALNEJ SUKCESJI.

 • Wilgotna łąka wokół rowu melioracyjnego z zadrzewieniami wierzbowymi.
 • Nadjeziorny las
 • GŁAZOWISKO „POD DĘBEM"
 • Polana wypoczynkowa z hamakami
 • Hamaki w paprociach
 • Masażery w zagajniku sosnowym
 • Pergola "Malinowy Chruśniak"
 • Sad
 • Brzozowy zagajnik z huśtawkami i ławkami
 • Rondo wokół olsz
 • Zielone klasy
 • Łąka kwietna

 

Zapraszamy na ścieżkę edukacyjną nad jeziorem Mój w Czernikach.

Życzymy udanego spaceru i wielu przyrodniczych doznań!

 

Galeria zdjęć

Otwarcie ścieżki edukacyjnej nad jeziorem Mój w Czernikach 70 Otwarcie ścieżki edukacyjnej nad jeziorem Mój w Czernikach 69 Otwarcie ścieżki edukacyjnej nad jeziorem Mój w Czernikach 68 Otwarcie ścieżki edukacyjnej nad jeziorem Mój w Czernikach 67 Otwarcie ścieżki edukacyjnej nad jeziorem Mój w Czernikach 66 Otwarcie ścieżki edukacyjnej nad jeziorem Mój w Czernikach 65 Otwarcie ścieżki edukacyjnej nad jeziorem Mój w Czernikach 64 Otwarcie ścieżki edukacyjnej nad jeziorem Mój w Czernikach 63 Otwarcie ścieżki edukacyjnej nad jeziorem Mój w Czernikach 62 Otwarcie ścieżki edukacyjnej nad jeziorem Mój w Czernikach 61 Otwarcie ścieżki edukacyjnej nad jeziorem Mój w Czernikach 60 Otwarcie ścieżki edukacyjnej nad jeziorem Mój w Czernikach 59 Otwarcie ścieżki edukacyjnej nad jeziorem Mój w Czernikach 58 Otwarcie ścieżki edukacyjnej nad jeziorem Mój w Czernikach 57 Otwarcie ścieżki edukacyjnej nad jeziorem Mój w Czernikach 56 Otwarcie ścieżki edukacyjnej nad jeziorem Mój w Czernikach 55 Otwarcie ścieżki edukacyjnej nad jeziorem Mój w Czernikach 54 Otwarcie ścieżki edukacyjnej nad jeziorem Mój w Czernikach 53 Otwarcie ścieżki edukacyjnej nad jeziorem Mój w Czernikach 52 Otwarcie ścieżki edukacyjnej nad jeziorem Mój w Czernikach 51 Otwarcie ścieżki edukacyjnej nad jeziorem Mój w Czernikach 50 Otwarcie ścieżki edukacyjnej nad jeziorem Mój w Czernikach 49 Otwarcie ścieżki edukacyjnej nad jeziorem Mój w Czernikach 48 Otwarcie ścieżki edukacyjnej nad jeziorem Mój w Czernikach 47 Otwarcie ścieżki edukacyjnej nad jeziorem Mój w Czernikach 46 Otwarcie ścieżki edukacyjnej nad jeziorem Mój w Czernikach 45 Otwarcie ścieżki edukacyjnej nad jeziorem Mój w Czernikach 44 Otwarcie ścieżki edukacyjnej nad jeziorem Mój w Czernikach 43 Otwarcie ścieżki edukacyjnej nad jeziorem Mój w Czernikach 42 Otwarcie ścieżki edukacyjnej nad jeziorem Mój w Czernikach 41 Otwarcie ścieżki edukacyjnej nad jeziorem Mój w Czernikach 40 Otwarcie ścieżki edukacyjnej nad jeziorem Mój w Czernikach 39 Otwarcie ścieżki edukacyjnej nad jeziorem Mój w Czernikach 38 Otwarcie ścieżki edukacyjnej nad jeziorem Mój w Czernikach 37 Otwarcie ścieżki edukacyjnej nad jeziorem Mój w Czernikach 36 Otwarcie ścieżki edukacyjnej nad jeziorem Mój w Czernikach 35 Otwarcie ścieżki edukacyjnej nad jeziorem Mój w Czernikach 34 Otwarcie ścieżki edukacyjnej nad jeziorem Mój w Czernikach 33 Otwarcie ścieżki edukacyjnej nad jeziorem Mój w Czernikach 32 Otwarcie ścieżki edukacyjnej nad jeziorem Mój w Czernikach 31 Otwarcie ścieżki edukacyjnej nad jeziorem Mój w Czernikach 30 Otwarcie ścieżki edukacyjnej nad jeziorem Mój w Czernikach 29 Otwarcie ścieżki edukacyjnej nad jeziorem Mój w Czernikach 28 Otwarcie ścieżki edukacyjnej nad jeziorem Mój w Czernikach 27 Otwarcie ścieżki edukacyjnej nad jeziorem Mój w Czernikach 26 Otwarcie ścieżki edukacyjnej nad jeziorem Mój w Czernikach 25 Otwarcie ścieżki edukacyjnej nad jeziorem Mój w Czernikach 24 Otwarcie ścieżki edukacyjnej nad jeziorem Mój w Czernikach 23 Otwarcie ścieżki edukacyjnej nad jeziorem Mój w Czernikach 22 Otwarcie ścieżki edukacyjnej nad jeziorem Mój w Czernikach 21 Otwarcie ścieżki edukacyjnej nad jeziorem Mój w Czernikach 20 Otwarcie ścieżki edukacyjnej nad jeziorem Mój w Czernikach 19 Otwarcie ścieżki edukacyjnej nad jeziorem Mój w Czernikach 18 Otwarcie ścieżki edukacyjnej nad jeziorem Mój w Czernikach 17 Otwarcie ścieżki edukacyjnej nad jeziorem Mój w Czernikach 16 Otwarcie ścieżki edukacyjnej nad jeziorem Mój w Czernikach 15 Otwarcie ścieżki edukacyjnej nad jeziorem Mój w Czernikach 14 Otwarcie ścieżki edukacyjnej nad jeziorem Mój w Czernikach 13 Otwarcie ścieżki edukacyjnej nad jeziorem Mój w Czernikach 12 Otwarcie ścieżki edukacyjnej nad jeziorem Mój w Czernikach 11 Otwarcie ścieżki edukacyjnej nad jeziorem Mój w Czernikach 10 Otwarcie ścieżki edukacyjnej nad jeziorem Mój w Czernikach 9 Otwarcie ścieżki edukacyjnej nad jeziorem Mój w Czernikach 8 Otwarcie ścieżki edukacyjnej nad jeziorem Mój w Czernikach 7 Otwarcie ścieżki edukacyjnej nad jeziorem Mój w Czernikach 6 Otwarcie ścieżki edukacyjnej nad jeziorem Mój w Czernikach 5 Otwarcie ścieżki edukacyjnej nad jeziorem Mój w Czernikach 4 Otwarcie ścieżki edukacyjnej nad jeziorem Mój w Czernikach 3 Otwarcie ścieżki edukacyjnej nad jeziorem Mój w Czernikach 2 Otwarcie ścieżki edukacyjnej nad jeziorem Mój w Czernikach 1
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności

DO GÓRY
Włącz powiadomienia WebPush
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.