Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies klikając przycisk Ustawienia. Aby dowiedzieć się więcej zachęcamy do zapoznania się z Polityką Cookies oraz Polityką Prywatności.
Ustawienia

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej

Uczniowie z Nakomiad sprzątali las

    W sobotę 2 października odbyła się szósta edycja Akcji ,,Sprzątanie lasów” zorganizowana przez Starostwo Powiatowe w Kętrzynie. Jej celem  jest budzenie i wzmacnianie świadomości  ekologicznej mieszkańców powiatu kętrzyńskiego oraz ich odpowiedzialności za środowisko naturalne. Ideą przedsięwzięcia jest również promocja i kreowanie postaw przyjaznych środowisku, w zakresie poszanowania zasobów naturalnych, a w szczególności wody, surowców naturalnych i lasów.  Ponadto  zwrócenie uwagi na racjonalną gospodarkę odpadami.

Uczestnikami wydarzenia ekologicznego były dzieci ze szkół podstawowych ze  Srokowa, Barcian i Korsz oraz uczniowie z  I Liceum Ogólnokształcącego im. Wojciecha Kętrzyńskiego w Kętrzynie. Wzięli w nim udział także uczniowie Szkoły Podstawowej w Nakomiadach.

Wychowankowie naszej placówki wraz  z opiekunką Joanną Przewódzką, służbą leśną oraz myśliwymi zbierali śmieci porzucone przez nieodpowiedzialnych turystów w  kompleksie leśnym w okolicach miejscowości Langanki.

- Niestety najwięcej śmieci można napotkać wzdłuż dróg asfaltowych, które przebiegają przez obszary leśne. W samym lesie jest ich coraz mniej, co napawa małym optymizmem - powiedział leśniczy Leśnictwa Poganowo Jarosław Naumiuk.

Podczas  sprzątania lasu uczniowie zebrali butelki po alkoholu, puszki po piwie i napojach, plastikowe butelki i opakowania, papierki, paczki po papierosach i  części samochodowe.

W trakcie akcji wychowankowie również uzyskali mnóstwo informacji na temat zasobów leśnych, hodowli i ochrony lasów. Mieli okazję poznać nazwy licznych drzew, które rosną na naszym terenie.

- W lasach mieszanych, które znajdują na obszarze naszego powiatu można spotkać nawet do 12 gatunków drzew. Jest to swoisty ewenement w skali całego kraju. Zamieszkiwane są przez wiele gatunków zwierząt. Można tutaj spotkać m. in.: bieliki, bociany czarne, wilki, dziki, jelenie, sarny, borsuki, bobry i lisy. Lasy są naszym dobrem narodowym o które musimy dbać - stwierdził J. Naumiuk.

Członek Koła Myśliwskiego „Szarak” Eugeniusz Szczurko zapoznał uczestników z tajnikami pracy myśliwych, którzy kojarzą się jedynie z polowaniami. W rzeczywistości są to osoby zajmujące się gospodarką łowiecką.  Obejmuje  ona  hodowlę zwierząt łownych, ich gatunkową ochronę, kształtowanie środowiska przyrodniczego czy regulację liczebności zwierzyny.

Zwieńczeniem ,,Sprzątania lasów” był wspólny piknik na plaży gminnej w Czernikach.  Jego otwarcia dokonał starosta Powiatu Kętrzyńskiego Michał Kochanowski.

Na młodzież czekało mnóstwo ciekawych zabaw,  gier i konkursów związanych z ekologią, segregacją śmieci i recyklingiem. Najlepsi mogli zdobyć wspaniałe nagrody i gadżety. Nie zapomniano również o smacznych przekąskach i napojach.

Współorganizatorami przedsięwzięcia byli Gmina Miejska Kętrzyn, Gmina Wiejska Kętrzyn, Gmina Barciany, Gmina Srokowo, Gmina Korsze, Nadleśnictwo Srokowo, Koła Łowieckie:  „Szarak”,  ,,Wiewiórka”, ,,Kaczor”, ,,Daniel” oraz ,,Słonka”.

Andrzej Sydor

Galeria zdjęć

Uczniowie z Nakomiad sprzątali las 59 Uczniowie z Nakomiad sprzątali las 58 Uczniowie z Nakomiad sprzątali las 57 Uczniowie z Nakomiad sprzątali las 56 Uczniowie z Nakomiad sprzątali las 55 Uczniowie z Nakomiad sprzątali las 54 Uczniowie z Nakomiad sprzątali las 53 Uczniowie z Nakomiad sprzątali las 52 Uczniowie z Nakomiad sprzątali las 51 Uczniowie z Nakomiad sprzątali las 50 Uczniowie z Nakomiad sprzątali las 49 Uczniowie z Nakomiad sprzątali las 48 Uczniowie z Nakomiad sprzątali las 47 Uczniowie z Nakomiad sprzątali las 46 Uczniowie z Nakomiad sprzątali las 45 Uczniowie z Nakomiad sprzątali las 44 Uczniowie z Nakomiad sprzątali las 43 Uczniowie z Nakomiad sprzątali las 42 Uczniowie z Nakomiad sprzątali las 41 Uczniowie z Nakomiad sprzątali las 40 Uczniowie z Nakomiad sprzątali las 39 Uczniowie z Nakomiad sprzątali las 38 Uczniowie z Nakomiad sprzątali las 37 Uczniowie z Nakomiad sprzątali las 36 Uczniowie z Nakomiad sprzątali las 35 Uczniowie z Nakomiad sprzątali las 34 Uczniowie z Nakomiad sprzątali las 33 Uczniowie z Nakomiad sprzątali las 32 Uczniowie z Nakomiad sprzątali las 31 Uczniowie z Nakomiad sprzątali las 30 Uczniowie z Nakomiad sprzątali las 29 Uczniowie z Nakomiad sprzątali las 28 Uczniowie z Nakomiad sprzątali las 27 Uczniowie z Nakomiad sprzątali las 26 Uczniowie z Nakomiad sprzątali las 25 Uczniowie z Nakomiad sprzątali las 24 Uczniowie z Nakomiad sprzątali las 23 Uczniowie z Nakomiad sprzątali las 22 Uczniowie z Nakomiad sprzątali las 21 Uczniowie z Nakomiad sprzątali las 20 Uczniowie z Nakomiad sprzątali las 19 Uczniowie z Nakomiad sprzątali las 18 Uczniowie z Nakomiad sprzątali las 17 Uczniowie z Nakomiad sprzątali las 16 Uczniowie z Nakomiad sprzątali las 15 Uczniowie z Nakomiad sprzątali las 14 Uczniowie z Nakomiad sprzątali las 13 Uczniowie z Nakomiad sprzątali las 12 Uczniowie z Nakomiad sprzątali las 11 Uczniowie z Nakomiad sprzątali las 10 Uczniowie z Nakomiad sprzątali las 9 Uczniowie z Nakomiad sprzątali las 8 Uczniowie z Nakomiad sprzątali las 7 Uczniowie z Nakomiad sprzątali las 6 Uczniowie z Nakomiad sprzątali las 5 Uczniowie z Nakomiad sprzątali las 4 Uczniowie z Nakomiad sprzątali las 3 Uczniowie z Nakomiad sprzątali las 2 Uczniowie z Nakomiad sprzątali las 1
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności

DO GÓRY
Włącz powiadomienia WebPush
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.