Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies klikając przycisk Ustawienia. Aby dowiedzieć się więcej zachęcamy do zapoznania się z Polityką Cookies oraz Polityką Prywatności.
Ustawienia

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej

Posiadasz szambo lub przydomową oczyszczalnię ścieków?

MIESZKAŃCU !
Posiadasz szambo lub przydomową oczyszczalnię ścieków?
KONIECZNIE PRZECZYTAJ!

Ważne informacje dla właścicieli nieruchomości: 

Obowiązkiem właściciela nieruchomości jest:

  • przyłączyć swoją nieruchomość do istniejącej sieci kanalizacji
  • jeżeli nie ma możliwości przyłączenia wyposażyć nieruchomość w szambo lub przydomową   oczyszczalnię ścieków
  • udokumentować odbiór nieczystości

Właścicielu UNIKAJ kar!

Podpisz umowę z przedsiębiorcą świadczącym usługi asenizacyjne na terenie Gminy Kętrzyn oraz każdorazowo żądaj dokumentu potwierdzającego opróżnianie szamba/przydomowej oczyszczalni ścieków (taki dokument powinien zawierać : datę opróżnienia, ilość i rodzaj nieczystości ciekłych , adres i nazwę przedsiębiorcy świadczącego usługi)

Brak posiadania aktualnej umowy i dowodów potwierdzających opróżnianie szamba/przydomowej oczyszczalni ścieków z wymaganą częstotliwością jest wykroczeniem, za co grozi właścicielowi mandat karny lub skierowanie wobec niego wniosku do sądu o ukaranie karą grzywny do 5000 zł

W Gminie Kętrzyn prowadzone są kontrole zbiorników bezodpływowych (szamb) oraz przydomowych oczyszczalni ścieków. Kontrole powadzą pracownicy Urzędu Gminy.

Kontrolowane jest:

1.       Posiadanie umów

2.       Dowody uiszczania opłat za usługę wywozu nieczystości ciekłych

Więcej informacji o zakresie i sposobie kontroli znajdziesz na stronie Urzędu Gminy Kętrzyn  www.gminaketrzyn.pl , bezpośrednio siedzibie Urzędu Gminy Kętrzyn ul. Tadeusza Kościuszki 2 11-400 Kętrzyn lub pod nr tel. 89 751 3666, 89 751 2474 wew. 18

Usługę wywozu ścieków mogą wykonywać: Gminne Przedsiębiorstwo Komunalne Sp. z o.o. w Karolewie oraz przedsiębiorcy posiadający zezwolenie na prowadzenie działalności w zakresie opróżniania zbiorników bezodpływowych lub osadników w instalacjach przydomowych oczyszczalni ścieków i transportu nieczystości ciekłych wydane przez Wójta Gminy Kętrzyn (wykaz uprawnionych przedsiębiorców dostępny jest na stronie bip.gminaketrzyn.pl

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności

DO GÓRY
Włącz powiadomienia WebPush
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.