Ekonomia w praktyce

Opiekunka SKO z SP w Wilkowie Mirona Szulc została zaproszona przez PKO Bank Polski do Warszawy na X jubileuszowy Kongres Edukacji Ekonomicznej. Uczestniczyła w wielu debatach i sesjach plenarnych dotyczących szeroko pojętej ekonomii, oszczędzania i inwestowania. Wiele wystąpień dotyczyła rozwijania w/w kompetencji u dzieci i młodzieży. Wysłuchała wystąpień m. innymi prezesa NBP prof. Adama Glapińskiego. Obserwowała panel dyskusyjny prof. Leszka Balcerowicza z prof. Markiem Belką i byłym premierem i ekonomistą Janem Krzysztofem Bieleckim oraz panel Pokolenie Z i Alfa w finansach krypto, mikropłatności BNPL. Podczas kongresu zaprezentowano kierunki transformacji programu Szkolnych Kas Oszczędności. Eksperci omówili przejście od tradycyjnej nauki odkładania pieniędzy do nowoczesnego kształtowania szerokich kompetencji cyfrowych i przedsiębiorczości u dzieci. Pan Krzysztof Michalski z PKO Banku Polskiego podkreślił, iż SKO to więcej niż oszczędzanie. To kompetencje na całe życie: zarówno finansowe, cyfrowe, zdrowy styl życia, myślenie przedsiębiorcze, świadomość ekologiczna jak i kompetencje społeczne. Udział w owym prestiżowym kongresie był ciekawym i pouczającym doświadczeniem. Dziękuję za zaproszenie.
Opiekun SKO SP w Wilkowie
Mirona Szulc

