Logo Gminy Kętrzyn

Wycieczka nagrodowa dla aktywu SKO

Wycieczka nagrodowa dla aktywu SKO

            Aktyw Szkolnej Kasy Oszczędności ze szkoły w Wilkowie pojechał na majową wycieczkę do Żeglarskiej Stolicy Polski. Wielką frajdę sprawiła dzieciom  podróż pociągiem z nieplanowanymi przygodami. Był to bardzo aktywny dzień, ponieważ uczniowie wszędzie przemieszczali się pieszo i pokonali ponad 11000 kroków. Płynęli statkiem przez trzy kanały (Łuczański, Niegociński, Piękną Górę)i trzy jeziora (Niegocin, Tajty, Kisajno). Po rejsie zjedli różnorakie smaczne pizze w restauracji znajdującej się tuż przy plaży. Następnie  okrężną drogą udali się w kierunku wieży widokowej zahaczając o atrakcje: m. innymi tężnie, plac zabaw i fontanny. Na wieżę widokową weszli pieszo oglądając eksponaty muzealne znajdujące się na każdym półpiętrze. Z góry  podziwiali piękno mazurskiej okolicy i Jezioro Niegocin. Uczniowie stwierdzili, iż wycieczka była The Best oraz, że warto oszczędzać  i działać w SKO.Szkolna Kasa Oszczędności w całości ufundowała wycieczkę oraz pokryła koszty transportu.

Mariola Baniukiewicz
Mirona Szulc

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności