Ferie zimowe w Wilczku minęły w sposób bardzo aktywny i wyjątkowo sportowy. W pierwszym jak i w drugim tygodniu chłopcy z roczników 2003, 2004 i 2005 rozegrali po dwa turnieje halowe. Pierwszy zawody zagraliśmy w środę (24.01) w roli gospodarza, w którym gościliśmy zespoły z Kętrzyna oraz Bożego. Turniej miał charakter wyjątkowo towarzyski więc opiekunowie zdecydowali się, że każda drużyna wystawi skład "starszy" i "młodszy", które będą rywalizować systemem "każdy z każdym, mecz i rewanż" co spowodowało, że goście jak i gospodarze opuszczali parkiet sali sportowej w Wilkowie bardzo zmęczeni, ale i bardzo zadowoleni.


Następnie w niedzielę (28.01) młodzi piłkarze pojechali do Węgorzewa, aby rywalizować w turnieju rocznika 2004 i mł. pod szyldem "Vęgoria Cup". Nasi piłkarze w grupie rywalizowali z drużynami SKS Szczytno, Vegorii Węgorzewo oraz z Mamrami Giżycko. W grupie zajęlismy 3 miejsce dzięki wygranej ze Szczytnem. W następnej fazie turnieju zagraliśmy z MKS jeziorany i po zaciętym meczu ulegliśmy minimalnie 0:1 co spowodowało, że musieliśmy zagrać mecz o miejsce 7-8. W tym meczu znowu zmierzylismy sie z SKS Szczytno, który wziął rewanż za porażkę w grupie i wygrał z nami również minimalnie 1:0.


W kolejną środę (31.01) kolejny raz byliśmy gospodarzami na własnej hali. Tradycyjnie oprócz drużyny Salętu Bożego, zaprosiliśmy zespół MKS-u Korsze. Turniej był wierna kopią sprzed tygodnia (2 grupy, starsi i młodsi) czyli dużo fajnego i towarzyskiego grania zakończonego wspólnym posiłkiem w stołówce szkolnej.


Maraton piłkarski zakończyliśmy w niedzielę (4.02) w Mrągowie. Był to turniej rocznika 2005 i mł. z cyklu Mrągowia Cup na sezon 2017/2018. W I fazie turnieju delikatnie mówiąc nam "nie szło". Przegraliśmy wszystkie 3 mecze (z Mrągowią I, z Salętem oraz z Roną 03 Ełk). Natomiast w II części turnieju już chłopcy zaczęli łapać właściwy rytm, i tak dzięki zwycięstwu nad Tęczą Biskupiec oraz remisom (będąc zespołem lepszym) z Salętem oraz Orlętami Reszel zajęliśmy 7 miejsce w turnieju.


Teraz czas wrócić do zajęć szkolnych oraz dalej się przygotowywać do piłkarskiej wiosny sezonu 2017/18.