8 lutego w dwóch halach Karolewskich odbyła się XVIII edycja rozgrywek mieszkańców Gminy Kętrzyn w halowej piłce nożnej o Puchar Wójta. Puchar w kategorii mężczyzn obroniła drużyna z Wopławki. Po wielu latach przerwy odbył się również mecz o Puchar w kategorii kobiet /dziewcząt/.
Puchar Wójta zdobyła drużyna dziewcząt z Wilkowa.
I miejsce Wopławki przed rokiem to była duża niespodzianka. Tegoroczny kolejny sukces potwierdził spore piłkarskie umiejętności tego zespołu. Ale podobne umiejętności posiadało jeszcze kilka zespołów. Wopławki zwyciężyły bo miały jeszcze jeden atut – szczęście.

W niedzielę 2 lutego w Ełku odbyła się ostatnia w rundzie eliminacyjnej - VII kolejka rozgrywek wojewódzkiej ligi młodziczek w lidze III, pomiędzy: UKS SALOS Ełk; MOSiR Kętrzyn i LUKS „Wilczek” Wilkowo. Gospodarzem rozgrywek był zespół z Ełku, który w poprzedniej kolejce spadł z II ligi.
Turniej rozgrywany był systemem „każdy z każdym”.
Pierwszy mecz odbył się pomiędzy Wilkowem i Kętrzynem. Wilkowo dzięki bardzo dobrej zagrywce szybko objęło przewagę i wygrało mecz 2:0 (25:11; 25:15).
W drugim meczu z Ełkiem dziewczęta prowadziły wyrównaną walkę i dopiero w końcówce udało się zdobyć decydujące punkty, wygrywając set 25:23. Drugi set był już zdecydowanie inny, Wilkowo niesione emocjami zwycięstwa, wyraźnie zdominowało Salos i wygraliśmy drugi set 25:13 i cały mecz 2:0.

W świetlicy wiejskiej w Nakomiadach po raz szósty odbył się gminny turniej tenisa stołowego. Zawody odbyły się w ostatni dzień ferii i były fajnym podsumowaniem czasu spędzanego przez dzieci w wiejskich świetlicach.
W tegorocznych rozgrywkach zagrało 30 osób z 9 świetlic. Po raz drugi oprócz dzieci i młodzieży rywalizowały animatorki pracujące w świetlicach. Panie ćwiczące z dziećmi w świetlicach prezentują coraz wyższy poziom.
Wszyscy zawodnicy, którzy "załapali" się na podium otrzymali medale. Zwycięzcom poszczególnych kategorii Wójt Gminy Kętrzyn Pan Paweł Bobrowski wręczył bony zakupowe do sklepu Media Expert, a zdobywcy drugich i trzecich miejsc odebrali rakietki do tenisa stołowego.

W sali sportowej w Karolewie odbyły się Mistrzostwa Gminy Kętrzyn szkół podstawowych w piłce nożnej halowej. Pierwszy tytuł mistrzowski w roku 2020 zdobyli 13-15 letni chłopcy ze Szkoły Podstawowej w Wilkowie.
Chłopcy z Wilkowa pewnie i wyraźnie pokonali zespoły z Biedaszek i Kruszewca. Potwierdzili swoją supremację w gminie będąc już Mistrzami Powiatu. W meczu o drugie miejsce Biedaszki wysoko pokonały Kruszewiec.

W niedzielę 12 stycznia w Olsztynie odbyła się VI kolejka rozgrywek wojewódzkiej ligi młodziczek w lidze III, pomiędzy: UKS „Chemik” Olsztyn; MKS Dobre Miasto i LUKS „Wilczek” Wilkowo. Gospodarzem rozgrywek był zespół z Olsztyna, który w poprzedniej kolejce spadł z II ligi. Turniej rozgrywany był systemem „każdy z każdym”.
Pierwszy mecz odbył się pomiędzy Wilkowem i Dobrym Miastem. Wilkowo dzięki bardzo dobrej zagrywce szybko objęło przewagę i gładko wygrało mecz 2:0 (25:5;25:8).

Tuż przed świętami uczennice klas VII-VIII Szkoły Podstawowej w Wilkowie uczestniczyły w półfinałach wojewódzkich Szkolnego Związku Sportowego w piłce ręcznej. Dziewczęta z Wilkowa podobnie jak przed rokiem zwyciężyły w turnieju rozegranym w Olsztynie i awansowały do finałów wojewódzkich!
Turniej przebiegał pod znakiem dominacji zespołów z naszego powiatu.
Wilkowo pokonało gospodynie - SP 7 Olsztyn 12:8, a SP 5 Kętrzyn wygrał z "siódemką" 13:10.
Mecz o pierwsze miejsce rozpoczął się od wygranej pierwszej połowy 6:3 przez Wilkowo. W drugiej połowie sędziowie /chłopcy 18-19 letni/ na dzień dobry gwizdnęli 5 karnych przeciwko naszym dziewczętom i zrobiło się 9:8 dla Kętrzyna. Jednak uczennice SP Wilkowo zagrały koncertowo końcówkę meczu i wygrały 13:11. W ostatnich minutach meczu Oliwia Kuberska i Julia Bach były nie do zatrzymania w ataku, a Zosia Kuczyńska perfekcyjna w bramce.

Czwarty turniej piłki nożnej halowej w ramach rozgrywek organizowanych przez Szkolny Związek Sportowy okazał się ostatnim dla chłopców z Wilkowa w tym roku. Po wygraniu gminnych, powiatowych oraz rejonowych eliminacji przyszedł czas na półfinał województwa, który odbył się w Biskupcu. Tam na miejscu przyszło nam się zmierzyć z dwiema silnymi drużynami z Olsztyna. Oba mecze przegraliśmy w myśl zasady "nie wykorzystane sytuacje się lubią się mścić" co spowodowało, że zamiast być w najlepszej czwórce województwa (jak w piłce nożnej i piłce ręcznej turnieju Moje Boisko Orlik) jesteśmy w najlepszej ósemce, co i tak można uznać za spory sukces chłopaków z Wilkowa.

Bardzo pracowity przełom listopada i grudnia miały dziewczęta – piłkarki ręczne Szkoły Podstawowej w Wilkowie. Uczennice klas VII-VIII wygrały w Karolewie zawody gminne, następnie były drugie w turnieju powiatowym w Reszlu i w piątek 6 grudnia wygrały turniej rejonowy w Kętrzynie.
W rozgrywkach powiatowych w Reszlu wygrały z Reszlem 27:2 i przegrały 6:10 z SP 5 Kętrzyn. Kilka dni później w turnieju rejonowym w Kętrzynie zrewanżowały się kętrzyniankom pokonując je 10:8. Dodatkowo rozgromiły 21:4 SP 7 Bartoszyce i awansowały do półfinałów wojewódzkich!