Każda pomoc w walce z koronawirusem jest bezcenna. Dzięki decyzji Wójta Gminy Kętrzyn Pawła Bobrowskiego - Mieszkańcy gminy dostaną bezpłatne maseczki. Do inicjatywy przyłączyli się wszyscy radni gminy Kętrzyn, którzy przeznaczyli części swojej diety. Środki te zostały przeznaczone na zakup materiału do uszycia maseczek ochronnych wielokrotnego użytku dla mieszkańców gminy.
Maski, które przekazujemy Naszym mieszkańcom są szyte przez pracowników Szkoły Podstawowej w Kruszewcu, Wilkowie, Biedaszkach i Nakomiadach, Urzędu Gminy Kętrzyn, opiekunów świetlic gminnych jak również Koła Gospodyń Wiejskich „Karolinki” z Karolewa, „Wopławianki” z Wopławki, „Ale Babki” z Nakomiad, Linkowa i Łazdoj. W całej Akcji udział bierze ponad 100 osób, są to osoby, które zasiadły przy maszynach do szycia z doświadczeniem, ale także amatorki i zupełne nowicjuszki. Materiał skrojony został przez Zakład Krawiecki Woszczyk Kazimierz z Kętrzyna, dzięki czemu czas produkcji maseczek ochronnych jest znacznie krótszy.
Mamy nadzieję, że wspólnymi siłami jesteśmy w stanie skutecznie zabezpieczyć się przed wirusem, aby każdy mógł czuć się bezpiecznie.

Wraz z maseczkami przekazujemy dużo zdrowia i uśmiechu.