GMINNY OŚRODEK KULTURY  

   Kontakt:gok
ul. Tadeusza Kościuszki 2
11-400 Kętrzyn
pokój nr 20

Marta Szmyd – dyrektor GOK
tel. 089 751 24 74 wew.20
fax. 089 751 27 46
e-mail: promocja@gminaketrzyn.pl

 O GMINNYM OŚRODKU KULTURY 

     Ubiegła sobota 30 listopada 2019 r. w Pręgowie upłynęła pod znakiem wróżb i zabaw andrzejkowych. Św. Andrzej każdemu uczestnikowi przyniósł garść dobrych wróżb, szczyptę magii i mnóstwo wspaniałej zabawy. Wszystkie przepowiednie tego wieczoru były najlepsze, bo mówiły co niesamowitego spotka nas w najbliższej przyszłości.
Wstępem do pozytywnych emocji i wrażeń było przedstawienie ''Andrzejki - czyli czary, wróżby i zaklęcia współczesnych czarownic'' w wykonaniu naszych pań. Między innymi to one sprawiły, że tegoroczne Andrzejki zostaną w pamięci na długie jesienne wieczory.
Podczas trwania imprezy nie zabrakło również zabaw ruchowych i konkurencji związanych z tematyką święta. Czarownice sprawnie przeprowadziły zmagania między zebranymi. A na zmęczonych, głodnych i spragnionych czekały stoły zastawione dziecięcymi przysmakami przygotowane przez rodziców i opiekunów.


Z ostatniej szansy hucznej imprezy przed Adwentem skorzystała także grupa dorosłych mieszkańców naszego sołectwa oraz gości. Na ich prośbę panie ponownie przedstawiły historię nieszczęśliwej dziewczyny i czarownic, które czarami starały się pomóc w odzyskaniu utraconej miłości.
Serdeczne podziękowania składam Dominice Graczyk, Marlenie Wcisło, Elżbiecie Czyżewskiej, Dorocie Domurad, Barbarze Graczyk, Elżbiecie Waszczuk , rodzicom oraz paniom z Koła Gospodyń Wiejskich w Pręgowie za owocną współpracę w realizacji tego wydarzenia.