GMINNY OŚRODEK KULTURY  

   Kontakt:gok
ul. Tadeusza Kościuszki 2
11-400 Kętrzyn
pokój nr 20

Marta Szmyd – dyrektor GOK
tel. 089 751 24 74 wew.20
fax. 089 751 27 46
e-mail: promocja@gminaketrzyn.pl

 O GMINNYM OŚRODKU KULTURY 

      Wakacje, wakacje i po wakacjach, a działo się, oj działo! Rozpoczęliśmy realizacje projektu „Okno na świat – Eko – wakacje”, w ramach którego założyliśmy EKO – KLUB WŁÓCZYKIJA. Wykonaliśmy sztandar, który powstał od podstaw. Najpierw każdy zaprojektował własny, później wspólnie wybraliśmy najlepsze elementy i połączyliśmy w całość. Byliśmy na pieszych wycieczkach po naszej okolicy i odwiedziliśmy Mazurskie Muzeum w Owczarni. Podczas wycieczek zbieraliśmy śmieci, które segregowaliśmy. Część z nich wykorzystamy w dalszej realizacji projektu.

 


Nie mogło zabraknąć zabaw ruchowych takich jak „Gąski, gąski do domu”, czy „Raz, dwa, trzy Baba – Jaga patrzy”, berka jak i różnych torów przeszkód. Dzieci zapoznały się także z elementami Crossfitu, co bardzo przypadło im do gustu. Było nocowanie, które dzieci bardzo polubiły. Nie straszne nam były deszcze. Nawet taką pogodę wykorzystaliśmy do wspaniałej zabawy. Na zajęciach kulinarnych przygotowywaliśmy proste przekąski. Załapaliśmy się także na wycieczkę do Wilkas na basen ze świetlicami z Mażan i Smokowa. Było coś dla ciała i ducha. Graliśmy w gry planszowe i komputerowe, rozwiązywaliśmy zagadki i kalambury, odgrywaliśmy scenki naśladując różne zwierzęta. To tak w skrócie. Wakacje upłynęły nam bardzo szybko w miłej rodzinnej atmosferze.