GMINNY OŚRODEK KULTURY  

   Kontakt:gok
ul. Tadeusza Kościuszki 2
11-400 Kętrzyn
pokój nr 20

Marta Szmyd – dyrektor GOK
tel. 089 751 24 74 wew.20
fax. 089 751 27 46
e-mail: promocja@gminaketrzyn.pl

 O GMINNYM OŚRODKU KULTURY 

Co w GOK-u słychać?

     Ubiegły weekend w Pręgowie upłynął pod znakiem karnawałowych zabaw. W piątek 14 lutego 2020 r. świetlica zorganizowała bal karnawałowy dla najmłodszych dzieci. Tym razem przenieśliśmy się do Krainy Lodu i Śniegu. Wszyscy ochoczo i radośnie uczestniczyli w proponowanych konkursach i zadaniach sprawnościowych: bieg ze śnieżką, lodowe figury, taniec na krze czy lód - woda. Konkurencje przeplatane były zabawami muzycznymi. Zabawy z hula-hop, balonami dostarczyły uczestnikom nie lada frajdy i mimo chwilowego zmęczenia uśmiech nie znikał nikomu z twarzy.
W krótkiej przerwie pomiędzy karnawałowymi szaleństwami można było posilić się owocami, słodkimi przekąskami oraz pyszną pizzą upieczoną przez p. Agnieszkę.

        Tegoroczne ferie zimowe w Pręgowie przebiegły pod znakiem dobrej zabawy. Mimo braku śniegu, wszyscy dobrze się bawili podczas zajęć zorganizowanych w świetlicy. Dużym powodzeniem cieszyły się gry planszowe i logiczne. Sporo radości przyniosły dzieciom popularne zabawy, gąski do domu, baba Jaga patrzy, krzesełka, gra w kolory. 
Nie zabrakło także akcentów sportowych. Dzieci korzystały z tenisa stołowego, bilarda, kręciły hula-hop czy skakały na skakance. W feryjnym programie ujęte były również zajęcia plastyczne. Chętni mogli lepić figurki z masy solnej, pomalować swój ulubiony  t-shirt mazakami do tkanin albo przelać swoje emocje na kartkę papieru. 

 

       Tegoroczne Ferie zimowe w Świetlicy w Nowej Różance upłynęły bardzo szybko, spędziliśmy je aktywnie i bardzo wesoło. Odbyły się zajęcia plastyczne, sportowe i kulinarne. Ferie rozpoczęliśmy na grach i zabawach. Dzień kulinarny był wesołym dniem dla dzieci, mogły robić samodzielnie kolorowe kanapki i piec ulubione gofry. Nie zabrakło też dnia gry na XBOX i oglądaniu bajek. W pierwszym tygodniu ferii odbyła się dla dzieci "Zabawa Choinkowa". Wszystkie dzieci chętnie brały udział w różnych zabawach i konkursach prowadzone przez panią animatorkę. Wiele dzieci przybyło przebranych za różne postacie z bajek. Całą zabawę rozbawił dwie maskotki Myszki Miki, zachęcając dzieci i rodziców do wspólnej zabawy. Cała zabawa choinkowa odbyła się w przyjemnej atmosferze, były tance i konkursy kiedy nagle przerwał je dźwięk dzwonków Świętego Mikołaja. Po przywitaniu Mikołaja, każde z dzieci otrzymały świąteczne paczki.

       Oj działo się, działo…
Zaczęliśmy od Balu karnawałowego który odbył się 19 stycznia. Atrakcyjne zabawy zapewniła nam grupa animacyjna "Taka impreza".
Wybraliśmy się do kręgielni świetlica Nakomiady z świetlicą Koczarki. Kręgle to sport dla każdego - co więcej: każdy ma szansę w tej dyscyplinie być mistrzem. Nie trzeba specjalnej siły. Wypad na kręgle to przecież przede wszystkim świetna zabawa. Ta radość, te emocje jest nie do opisania.
28 stycznia wzięliśmy udział w Turnieju FIFA 20, świetlicę reprezentowało dwóch uczestników. Wróciliśmy dumni z dyplomami, ale za rok postaramy się być chociaż w pierwszej trójce.

      Ferie zaczęliśmy przygotowując ulubiony przysmak naszej młodzieży, czyli gofry. Każdy przyrządzał sobie tak, jak najbardziej lubi. W kolejne dni robiliśmy prezenty swoim babciom i dziadkom z okazji ich święta. Dzieci przygotowały kwieciste magnesy na lodówkę, a dziadkom, którzy niestety nie mogą się już cieszyć uśmiechem swoich wnucząt, ozdobiły znicze. W świetlicy były organizowane spontaniczne gry i zabawy "Dla każdego coś fajnego". Największym powodzeniem cieszyła się zabawa w chowanego w ciemnościach. Na półmetku ferii, odbył się Bal Karnawałowy z animatorami "Taka Impreza". Dzieci były przeszcześliwe i grzeczne co skutkowało tym, że każde z nich dostało paczkę od samego Świętego Mikołaja. W drugim tygodniu ferii braliśmy udział w III Turnieju FIFA, nasz reprezentant Błażej Kolbus zajął 2 miejsce oraz w Turnieju Tenisa Stołowego, gdzie Kamil Balcerzak zajął I miejsce, a Amelia Grabowska III, jeszcze raz serdeczne gratulacje. W między czasie udaliśmy się do kina na "Śnieżkę i Fantastyczną Siódemka".