GMINNY OŚRODEK KULTURY  

   Kontakt:gok
ul. Tadeusza Kościuszki 2
11-400 Kętrzyn
pokój nr 20

Marta Szmyd – dyrektor GOK
tel. 089 751 24 74 wew.20
fax. 089 751 27 46
e-mail: promocja@gminaketrzyn.pl

 O GMINNYM OŚRODKU KULTURY 

Co w GOK-u słychać?

       Andrzejki to wieczór wróżb, który zorganizowaliśmy 28 listopada w świetlicy w Nakomiadach.
Wróżby jednym się sprawdzają, innym nie, ale co szkodzi spróbować? Zwłaszcza, że to naprawdę fajna zabawa. Zaczęliśmy od: kolorowych karteczek, karteczki z imionami, wróżba za grosz, spodeczki, płomień, zaczarowana butelka, karteczki z marzeniami, zawody- kim będę w przyszłości. Oraz nie mogło zabraknąć tradycyjnej wróżby - lanie wosku, slalom butów, serduszko. Mieliśmy także rysunki Andrzejkowe, tajemnicze kleksy z farbek.
Na zakończenie zabawy oczywiście "taniec z krzesełkami".

     Ubiegła sobota 30 listopada 2019 r. w Pręgowie upłynęła pod znakiem wróżb i zabaw andrzejkowych. Św. Andrzej każdemu uczestnikowi przyniósł garść dobrych wróżb, szczyptę magii i mnóstwo wspaniałej zabawy. Wszystkie przepowiednie tego wieczoru były najlepsze, bo mówiły co niesamowitego spotka nas w najbliższej przyszłości.
Wstępem do pozytywnych emocji i wrażeń było przedstawienie ''Andrzejki - czyli czary, wróżby i zaklęcia współczesnych czarownic'' w wykonaniu naszych pań. Między innymi to one sprawiły, że tegoroczne Andrzejki zostaną w pamięci na długie jesienne wieczory.
Podczas trwania imprezy nie zabrakło również zabaw ruchowych i konkurencji związanych z tematyką święta. Czarownice sprawnie przeprowadziły zmagania między zebranymi. A na zmęczonych, głodnych i spragnionych czekały stoły zastawione dziecięcymi przysmakami przygotowane przez rodziców i opiekunów.

      Wakacje, wakacje i po wakacjach, a działo się, oj działo! Rozpoczęliśmy realizacje projektu „Okno na świat – Eko – wakacje”, w ramach którego założyliśmy EKO – KLUB WŁÓCZYKIJA. Wykonaliśmy sztandar, który powstał od podstaw. Najpierw każdy zaprojektował własny, później wspólnie wybraliśmy najlepsze elementy i połączyliśmy w całość. Byliśmy na pieszych wycieczkach po naszej okolicy i odwiedziliśmy Mazurskie Muzeum w Owczarni. Podczas wycieczek zbieraliśmy śmieci, które segregowaliśmy. Część z nich wykorzystamy w dalszej realizacji projektu.

 

     Wakacje spędziliśmy na wesoło, z uśmiechem na twarzy. Ten beztroski czas, czas wolny od szkoły zleciał nam bardzo szybko. Niech wakacje będą dłuższe!!! Na świetlicy organizowaliśmy przeróżne, kreatywne zajęcia m.in. kto najwięcej razy przeskoczy na skakance, kto zrobi najwyższy zamek z piasku, kto najdłużej będzie huśtał się na huśtawce, kto zrobi najciekawszy tor przeszkód, kto zrobi najciekawszą pracę na konkurs świetlicowy "bezpieczne wakacje", można wymieniać i wymieniać.
Również mieliśmy zajęcia w kuchni. Piekliśmy, smażyliśmy, gotowaliśmy m. in. spagetti, ciasto z jabłkami, naleśniki, sandwich. 

      Przy ognisku i pieczeniu kiełbasek podsumowaliśmy ostatnie dwa miesiące. I chociaż wakacje spędziliśmy blisko domu, śmiało można powiedzieć, że nie było powodów do nudy.
Zajęcia w naszej świetlicy skierowane były do najmłodszych jak i do tych trochę starszych. Można było zagrać w popularne gry planszowe, pobawić się, najeść się do syta albo po prostu usiąść i posłuchać muzyki. Nie zabrakło zabaw na świeżym powietrzu,spacerów po okolicy oraz przejażdżki rowerowej do Wilkowa.
Do najfajniejszych dni podczas tegorocznych wakacji zaliczamy wyjazd do kina na film pt. "Król lew". Z zapartym tchem oglądaliśmy przygody króla dżungli oraz jego przyjaciół. O swoją kondycję fizyczną zadbaliśmy w skateparku. Dwugodzinny pobyt pokazał ile mamy w sobie energii i siły do szaleństw na łyżworolkach, desce i urządzeniach wspinaczkowych. Skorzystaliśmy również z propozycji Gminnego Ośrodka Kultury. Sobota nad jeziorem Mój pomimo kapryśnej pogody była kolorowa i pozytywnie zakręcona.