W sobotę 8 Czerwca 2019r. w Nowej Różance przy Świetlicy Wiejskiej odbył się festyn z okazji ,,Dnia Dziecka". Organizatorami była Radna, Sołtys wraz z Radą Sołecką oraz Opiekun świetlicy. W imprezie uczestniczyły dzieci z Nowej Różanki oraz z pobliskich miejscowości. Dla dzieci przygotowano wiele atrakcji w postaci dmuchanych Zamków, malowanie twarzy, konkursy i zabawy sportowe, nie zabrakło również popcornu, waty cukrowej, słodyczy i lodów. Wspaniałą atrakcją oraz ogromnym zainteresowaniem zarówno dzieci jak i rodziców okazał się wóz strażacki i lanie strumienia wody, za co serdecznie dziękujemy Strażakom. Dziękujemy również Pawłowi Bobrowskiemu Wójtowi Gminy Kętrzyn, który pomimo natłoku obowiązków znalazł czas i zaszczycił wszystkich swoją obecnością. Dziękujemy również Pani Marcie Szmyd Dyrektor GOK-U w Kętrzynie za sfinansowanie nagród i dyplomów, oraz obecność podczas zabawy.

Podziękowania również kierujemy w stronę Pani Ewy Grabskiej i Magdaleny Rotenberg za kolorowe twarze dzieci. Dzień Dziecka okazał się wspaniałą zabawą, wszystkim dopisywał dobry humor i ogromna radość. Wieczorem odbył się Festyn Wiejski, który również stał się tradycją wsi. Mieszkańcy sołectwa biesiadowali przy grillu, ognisku i muzyce. Wszyscy wspaniale się bawili do późnych godzin wieczornych. Wszystkim serdecznie dziękujemy za przybycie i dobrą zabawę i tym samym życzymy tego by Dzień Dziecka trwał przez cały rok, a nie tylko 1 czerwca.