W słoneczne sobotnie popołudnie 15 czerwca 2019 r. w świetlicy wiejskiej w Pręgowie odbyły się obchody Dnia Rodziny. Uroczystość była połączeniem Święta Mamy, Dziecka oraz Taty i na stałe już wpisała się w terminarz imprez okolicznościowych naszej miejscowości. W tym roku w organizację włączyli się członkowie Koła Gospodyń Wiejskich.
Wśród zaproszonych gości byli: Wójt Gminy Kętrzyn pan Paweł Bobrowski, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury pani Marta Szmyd oraz Radna Gminy Kętrzyn pani Katarzyna Rodak.
Tegoroczne spotkanie zainaugurowało przedstawienie lalkowe ,,Kozucha kłamczucha" w wykonaniu miejscowych aktorów-amatorów. Wszyscy z wielkim zaciekawieniem śledzili losy tytułowej kozy a dzieci, dzięki przygodom bohaterów mogły poznać konsekwencje kłamstwa, że kłamstwem można skrzywdzić innych i koniecznie trzeba za nie przeprosić.


Po występie artystycznym nastąpiło szereg zabaw z użyciem alkogogli. Uczestnik, który założył okulary musiał wykonać kilka zadań takich jak: trafienie do celu, zbieranie przedmiotów, odczytanie liczb. Było dużo śmiechu i radości, jednak bezkonkurencyjni okazali się panowie, którzy musieli zadzwonić pod wskazany numer i wytłumaczyć się ze swojego spóźnienia do domu.


Druga część naszego świętowania odbyła się w plenerze. Słoneczna pogoda i zielona trawa sprzyjały harcom. Wszyscy mogli wziąć udział w konkurencjach sportowych, zespołowych i indywidualnych. Przeciąganie liny, wyścig z jajkiem, konkursy z hula-hop, woreczkiem i wiele innych zabaw cieszyły się niezwykłym zainteresowaniem. Każdy zawodnik otrzymał atrakcyjne nagrody.
W strefie malucha na milusińskich czekały farby i bańki mydlane. Malowanie na folii i puszczanie ogromnych baniek okazało się wielką frajdą. Natomiast
idealną rozrywką dla dorosłych była popularna francuska gra - boule.


Na zakończenie wszyscy mogli raczyć się kiełbaskami, mięsiwem i innymi specjałami z grilla.
Atrakcje tego dnia zorganizowane dla tych małych i tych dużych pokazały zdrowy sposób spędzania wolnego czasu oraz dobry sposób na integrację rodziny.
Dzień pełen wrażeń odbył się dzięki zaangażowaniu wielu osób. Dziękuję rodzicom, dzieciom, gościom oraz Dorocie Domurad, Eli Czyżewskiej, Eli Waszczuk oraz Basi i Andrzejowi Graczyk za pomoc i niezapomnianą zabawę.


Serdeczne podziękowania kierujemy do naszych sponsorów: Gminnego Ośrodka Kultury w Kętrzynie, Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Koła Gospodyń Wiejskich w Pręgowie.