Piątek, 20 grudnia rozpoczął się w naszej szkole od uroczystego świątecznego apelu. Całość podzielona była na dwie części. Jako pierwsi zaprezentowali się uczniowie klasy V, przygotowani przez Panią Katarzynę Kluczek. Występujący wykonali przedstawienie, które będzie również zaprezentowane w styczniowym konkursie w Kętrzynie.
W drugiej części przedstawiciele samorządu uczniowskiego pod kierunkiem pani Ewy Bałdyga i Jolanty Baranowskiej przedstawili cztery refleksyjne scenki pokazujące jak często zapominamy o prawdziwej istocie świąt. Podchodzimy do świąt w sposób konsumpcyjny i komercyjny. Nie znajdujemy czasu na zadumę i refleksję.


Po występach cała społeczność szkolna oraz goście i rodzice złożyli sobie życzenia dzieląc się opłatkiem. W tym wyjątkowym dniu odbyły się we wszystkich klasach wigilie.