Piątek, 20 grudnia rozpoczął się w naszej szkole od uroczystego świątecznego apelu. Całość podzielona była na dwie części. Jako pierwsi zaprezentowali się uczniowie klasy V, przygotowani przez Panią Katarzynę Kluczek. Występujący wykonali przedstawienie, które będzie również zaprezentowane w styczniowym konkursie w Kętrzynie.
W drugiej części przedstawiciele samorządu uczniowskiego pod kierunkiem pani Ewy Bałdyga i Jolanty Baranowskiej przedstawili cztery refleksyjne scenki pokazujące jak często zapominamy o prawdziwej istocie świąt. Podchodzimy do świąt w sposób konsumpcyjny i komercyjny. Nie znajdujemy czasu na zadumę i refleksję.

      12 grudnia w Szkole Podstawowej w Wilkowie odbył się XV Gminny Konkurs Czytelniczy. W tym roku przebiegał pod hasłem „Pokochaj czytanie”. Organizatorkami konkursu były nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej- p. Jolanta Adamkowicz, p. Anna Dyczkowska, p. Anna Czubaszek i p. Katarzyna Nawrocka, które stanęły na wysokości zadania i przygotowały konkurs na wysokim poziomie.
W konkursie wzięło udział 12 uczniów z klas II i II. Reprezentowali wszystkie szkoły podstawowe z terenu gminy Kętrzyn- SP Biedaszki, SP Kruszewiec, SP Nakomiady i SP Wilkowo. Poziom przygotowania uczestników był bardzo wysoki, a jednocześnie wyrównany. Uczniowie biorący w nim udział to wspaniali czytelnicy, zapamiętujący mnóstwo szczegółów. Rozwiązane zadania sprawdzały panie, które towarzyszyły swoim podopiecznym- p. Lila Duczek, p. Barbara Wiłkowska, p. Katarzyna Łopacka. Przewodniczącą komisji konkursowej była p. Anna Abramowicz- Inspektor Oświaty Gminy Kętrzyn.

 

      Podczas uroczystej gali w Auli Wydziału Fizyki Politechniki Warszawskiej nagrodę dla szkoły w postaci symbolicznego czeku 20 tys. zł odebrał dyrektor Jarosław Charkot. Pamiątkową, platynową odznakę (1 na cały kraj) odebrała opiekunka SKO Mirona Charkot. Nagrody wręczali Jan E. Rościszewski wiceprezes Zarządu PKO Banku Polskiego oraz Małgorzata Kocoń, dyrektor Biura Młodego Klienta. Gospodarzem wieczoru był Maciej Kurzajewski. Wieczór uświetnił gość specjalny dr Tomasz Rożek, dziennikarz, fizyk oraz popularyzator nauki. Wygłosił inspirujący wykład na temat ,, Zbieżności i sztucznej inteligencji”. Spotkanie umilił harfowy koncert muzyczny. Cieszymy się, że ponadprzeciętne zaangażowanie naszej szkoły w program SKO zostało docenione i nagrodzone. Dziękujemy.

 

      25 listopada obchodzimy Światowy Dzień Misia. Z tej okazji dzieci z klas 0-III ze szkoły w Wilkowie spotkały się w Krainie Pluszowego Misia. Uczniowie wraz z misiami uczestniczyły w zabawach ruchowych, rozwiązywały quizy, popisywały się wiedzą na temat misiów zarówno tych bajkowych, jak i tych prawdziwych. Ponadto układały figurkowe misie ( miś-kółeczko, miś- kwadraciak, miś- trójkącik, miś-prostokąciak). Na koniec wszyscy chętni raczyli się ulubionym przysmakiem misiów – miodem.

 

 

     W listopadzie obchodzony jest Dzień Jeża. Uczniowie klasy III SP w Wilkowie trzy dni spędzili nad poznaniem tych przesympatycznych ssaków. Po zebraniu wielu informacji dzieci stworzyły plakat na którym wpisały najważniejsze wiadomości. Grupy pracowały nad pytaniem: Gdzie mieszka jeż? Czym się żywi? Co robi w ciągu roku? Co zagraża jeżom? W ten sposób obalono mit mówiący o tym, że jeż lubi jeść jabłka czy pić krowie mleko. Otóż nie! On woli zjeść między innymi robaczki i inne owady. Dzieci dowiedziały się również jak chronić jeże poprzez uważne koszenie trawników, zakrywanie studzienek, nie wypuszczanie psów bez smyczy. Jeżami, które znajdziemy ranne powinni zaopiekować się weterynarze. I pamiętajmy : jeż jest zwierzęciem dzikim i nie zabierajmy go do domu!