Dzień Praw Dziecka w Nakomiadach     20 listopada to dzień uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka – najważniejszego dokumentu poświęconego dzieciom. Konwencja gwarantuje prawa dziecka, niezależnie od koloru skóry, wyznania, pochodzenia czy miejsca zamieszkania. W tym szczególnym dniu dzieci na całym świecie jednoczą się i podejmują wiele działań. Również Szkoła Podstawowa w Nakomiadach włączyła się do obchodów tego święta.

Pedagog szkolny – p. Justyna Gregorczyk poprowadziła zajęcia z najmłodszymi uczniami naszej szkoły. Odwiedziła przedszkolaków, by w przystępny sposób opowiedzieć im, o tym ważnym dniu. Dzieci z ogromnym zaangażowaniem uczestniczyły w różnych aktywnościach: oglądały prezentację na temat praw dzieci, dyskutowały o swoich prawach i obowiązkach, wysłuchały listu od króla Maciusia I, a na koniec sprawdziły swoją wiedzę podczas quizu. Działania związane z obchodami tego święta realizowane były również przez wychowawców  klas 1-3 podczas zajęć on-line. Uczniowie zostali zapoznani z najważniejszymi zapisami z Konwencji o Prawach Dziecka, toczyli również ciekawe dyskusje na temat tego, czy przepisy prawa są w życiu potrzebne. 

Obchody Dnia Praw Dziecka miały na celu uświadomienie najmłodszym członkom naszej społeczności, że posiadają swoje prawa i powinni z nich korzystać w odpowiedni sposób.