Poniedziałki z książką      Uczniowie klas 1-3 wraz z odziałem przedszkolnym ze Szkoły Podstawowej w Nakomiadach przystąpili do szkolnej akcji „Poniedziałki z książką”, która polega na głośnym czytaniu książek najmłodszym kolegom i koleżankom. W każdy poniedziałek wybrana klasa odwiedza odział przedszkolny, aby urozmaicić maluchom czas słowem czytanym.

 


Uczniowie klas 1-3 starannie przygotowują się do wystąpień: przygotowują rewizyty, zagadki, zadają pytania do przeczytanego tekstu. Dzięki podjętej akcji korzystają obie strony- starszaki ćwiczą dykcję i płynne czytanie, maluchy koncentrację uwagi, pamięć oraz zainteresowanie książką. Celem wspólnych spotkań jest przede wszystkim rozwijanie już od najmłodszych lat aktywność czytelniczej wśród uczniów. Pomysłodawczyniami akcji są nauczycielki klas 0-3.