19 grudnia 2019 roku uczniowie klas I – VIII ze Szkoły Podstawowej w Nakomiadach wybrali się do Kina „Gwiazda” w Kętrzynie na niepowtarzalny świąteczny Musical „Opowieść Wigilijna”, stworzony na podstawie opowieści Charlesa Dickensa.

Spektakl w taneczno – muzycznej formie przygotował Kętrzyński Teatr Czarno-Biała Strefa Tańca oraz zespół wokalny Jedyneczki.

Tancerze oraz wokaliści świetnie wczuli się w swoje role i doskonale przedstawili nam historię Ebenezera Scrooge’a, skąpego, zgorzkniałego, samotnego człowieka, nielubiącego ludzi i Świąt Bożego Narodzenia, którego duchy zabrały w niewiarygodną podróż w czasie, by ukazać mu kim był, kim się stał i kim będzie.


Historia wpisana w tradycję Bożego Narodzenia pokazała nam, jakimi wartościami powinniśmy kierować się w życiu. Opowieść okazała się bardzo interesująca i wciągająca. Wzbudzała wzruszenie, chwilami naprawdę chwytała za serce, zmuszała odbiorców do przemyśleń i głębszej refleksji nad samym sobą.
Niesamowita gra aktorów połączona z ciekawą akcją sprawiły, że spektakl bardzo nam się podobał, za co nagrodziliśmy aktorów gromkimi brawami.

Bezpośredni kontakt ze sztuką przybliżył uczniom nieznaną dotąd formę teatralną jaką jest musical; pozwolił poznać specyfikę zawodów związanych z teatrem; wprowadził uczniów w nastrój zbliżających się świąt; wzbudził w nich szereg pozytywnych uczuć i emocji.

Wyjazd zorganizowała p. Grażyna Łempicka, opiekę na uczniami we współpracy sprawowała p. Katarzyna Łopacka.