Szkoła Podstawowa w Nakomiadach po raz drugi przystąpiła do ogólnopolskiej akcji „Idą święta, nie o sms-ie, lecz o kartce pamiętaj”. Jej celem jest przeciwdziałanie nadmiernemu i szkodliwemu używaniu telefonów komórkowych oraz e-uzależnieniom,  a także krzewienie tradycji.

Uczniowie bardzo aktywnie włączyli się do projektu. Część pocztówek zabrali do domu, by wspólnie z rodzicami wypełnić je świątecznymi pozdrowieniami. Niektóre z kolei zostały wypisane w trakcie lekcji bibliotecznych i świetlicowych. Pocztówki powędrowały do rodzin, znajomych, przyjaciół oraz byłych pracowników szkoły. Własnoręczne wypisywanie kartek to piękna tradycja. Tradycja, która daje wiele radości zarówno nadawcy, jak i adresatowi, a która w dobie technologii niestety zanika. Stąd tak ważne jest, aby przypominać uczniom, że kartka to cudowna pamiątka na lata, przedmiot miłych wspomnień.

Nad sprawnym przebiegiem wysyłania kartek czuwała pani pedagog Justyna Gregorczyk oraz wychowawca klasy II pani Katarzyna Łopacka.