27 stycznia 2020 r . w sali gimnastycznej w Karolewie odbyła się wieczornica upamiętniająca ofiary holokaustu. Uroczystość została przygotowana przez uczniów klasy VI - VIII pod kierunkiem p. Anny Pawluczuk, p. Ewy Dziemieli, p. Tamary Furki i Alicji Krawczyk. Scenariusz przedstawienia dotyczył losów dwóch rodzin, które były świadkami tamtego okresu. Ukazany został dramat ludzi podczas okupacji niemieckiej. Przyjaźnie, które rozdzieliła wojna, śmierć najbliższych, siła do walki o wolność i przetrwanie. To wszystko oparte dodatkowo zdjęciami i efektami dźwiękowymi, a także piosenkami w wykonaniu uczennic „Warszawo ma” – Julia Mańkowska, „Piszę list do ciebie mamo” – Julia Soliwoda oraz „Kolęda dla nieobecnych” – Oliwia Sidorowicz, Julia Mańkowska oraz p. Tamara Furka. Sceneria przygotowana została przez p. Bożenę Dziergawkę i p. Martę Pupel oddawała dodatkowo nastrój wieczoru. W przedstawieniu odczytane zostały wiersze dzieci z Auschwitz „Ostatni list”, „Przesłuchanie”, „ Ja Ola” oraz listy napisane przez samych uczniów.

Uroczystość wywarła duże wrażenie na widzach, czego dowodem było wzruszenie i zaduma na ich twarzach. Na wieczornicy obecni byli mieszkańcy gminy Kętrzyn oraz wójt Pan Paweł Bobrowski z małżonką, pracownicy, przewodnicząca i radni Rady Gminy, ks. proboszcz Kazimierz Żuchowski oraz dyrektorzy szkół. Słowa wypowiedziane podczas uroczystości zwracały szczególną uwagę na skutki nienawiści człowieka do człowieka, apelowały o zmianę postawy wobec siebie. Jak powiedział wójt gminy Kętrzyn Pan Paweł Bobrowski - tragedia niewyobrażalna. Podkreślił przy tym, że spoczywa na nas obowiązek, aby nigdy o tym nie zapomnieć, gdyż od nas samych i młodych pokoleń zależy los ludzkości.