Święta Bożego Narodzenia to czas magiczny - wszystko zmienia się niczym za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. W naszej szkole oczekiwanie na święta upłynęło zarazem przyjemnie i pracowicie.
6 grudnia 2019 roku oddziały przedszkolne przy Szkole Podstawowej w Biedaszkach odwiedził św. Mikołaj, w postać którego wcielił się jeden z nauczycieli, pan Marek Bazyluk. Wręczył najmłodszym prezenty, przez co wywołał uśmiech na twarzach przedszkolaków. Św. Mikołaj został zaproszony przez dzieci do zabawy, tańca i śpiewu. Miło spędzony czas uświetniły wspólne zdjęcia.


Kolejnym działaniem, które wpisało się w kalendarz szkolny, były plastyczne warsztaty bożonarodzeniowe pod kierunkiem p. Lucyny Gabryszak, p. Kseni Góźdź i p. B. Szulich. Odbyły się po raz piąty, a wzięli w nich udział uczniowie wraz z rodzicami. Program warsztatów obejmował tworzenie choinki z płatków kosmetycznych. Ponadto każdy uczestnik mógł wykonać ozdoby świąteczne według własnego pomysłu. Chętni uczestnicy warsztatów mogli przekazać swoje wyroby na kiermasz świąteczny, który odbył się w naszej szkole 18 i 19 grudnia. Dochód ze sprzedaży ozdób świątecznych będzie przekazany na dofinansowanie rehabilitacji jednego z naszych uczniów. Serdecznie dziękujemy pani Katarzynie Grabowskiej za zaangażowanie i przekazanie własnoręcznie wykonanych ozdób i kartek świątecznych.


Na warsztatach powstały również upominki dla samotnych seniorów zamieszkałych w okolicach naszej szkoły. 20 grudnia harcerze i członkowie SU udali się do nich z prezentem i dobrym słowem. Nie zapominajmy, że osoby starsze też potrzebują bliskości i w ferworze świątecznych przygotowań pamiętajmy o poświęceniu chwili samotnemu sąsiadowi czy sąsiadce.