Mikołajki to tradycyjna, polska nazwa święta ku czci świętego Mikołaja, biskupa Miry. Obchodzone są 6 grudnia. Tego dnia otrzymuje się drobne upominki najczęściej do buta. Mikołaj nie zapomniał także o dzieciach z klas 0- III naszej szkoły. Zostawił prezenty w klasach oraz listy skierowane do dzieci. Ale to nie wszystko, bo po 2 godzinach odwiedził osobiście najmłodszych przekazując „mikołaje” ufundowane przez Radę Rodziców SP w Kruszewcu. Dzieci uśmiechnięte i bardzo podekscytowane dźwiękiem dzwoneczka z ogromną radością przywitały Świętego Mikołaja piosenkami, wierszykami.  

      Uczniowie klas I-III oraz „Krasnale” wraz z opiekunami wybrali się do kina „Gwiazda” w Kętrzynie na seans filmowy „ Kraina lodu 2”. Główna bohaterka Elsa urodziła się obdarzona magiczną mocą. Razem z Anną, Kristoffem, Olafem i Svenem wyruszają w niebezpieczną i niezwykłą podróż. Ta wyprawa odmieni życie bohaterów Krainy lodu 2. W pierwszej części Elsa bała się, że jej moc jest zbyt potężna i może doprowadzić do katastrofy, zaś w drugiej części ma nadzieję, że ta moc będzie wystarczająca, aby przezwyciężyć problemy, które napotka. I tak się stało. Film swoją fabułą i akcją wywarł ogromne wrażenie na małych widzach. Wszystkim bardzo się podobał. Uśmiechnięte buzie oraz pełne przejęcia komentarze były potwierdzeniem dobrze spędzonego czasu.

      W Szkole Podstawowej w Wilkowie odbył się Pokoleniowy Bal Andrzejkowy. Bal ten to impreza środowiskowa, która łączy pokolenia.
Organizatorkami imprezy były nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej - panie: Jolanta Adamkowicz, Anna Czubaszek, Anna Dyczkowska oraz Katarzyna Nawrocka. Uroczystego otwarcia balu dokonał dyrektor szkoły pan Jarosław Charkot, który jednocześnie przywitał zaproszonych gości: panią Leokadię Kajcińską przewodniczącą Komisji Oświatowej Gminy Kętrzyn, radną a zarazem sołtys Wilkowa panią Barbarę Bukowską oraz radną panią Serafinę Białą.

      6 grudnia uczniowie klasy II wraz z wychowawcą – panią Katarzyną Łopacką zostali w szkole „po lekcjach”. To popołudnie postanowili spędzić kreatywnie, wykonując świąteczne kartki. Były różnobarwne, mieniące się kartony, maszynka do wytłaczania i cięcia papieru, filcowe ozdoby, ażurowe serwety oraz inne kolorowe materiały. Po wysłuchaniu dokładnej instrukcji, jak należy wykonać kartkę, uczniowie przystąpili do pracy. Każdy starał się, żeby jego praca była najpiękniejsza. Po dwóch godzinach wytwory drugoklasistów były gotowe. Powstały wyjątkowe kartki: każda inna, każda piękna. Powędrują one do zaprzyjaźnionej szkoły z województwa mazowieckiego.

      Grudzień to najbardziej lubiany i wyczekiwany przez dzieci miesiąc. Wtedy właśnie mają one okazję spotkać wyjątkowego gościa- oczywiście mowa o Mikołaju. 6 grudnia w Szkole Podstawowej w Nakomiadach od samego rana dało się odczuć świąteczny nastrój. Tego dnia obchodzono Mikołajki - tradycyjne święto ku czci świętego Mikołaja - biskupa Miry.

Uczniowie klasy IV wspólnie z wychowawcą panem Mateuszem Szostkowskim przygotowali bardzo miłą niespodziankę – zapukali do wszystkich szkolnych drzwi, złożyli życzenie, wręczyli słodkie upominki i własnoręcznie wykonane kartki. Mijające godziny przyniosły kolejne pozytywne emocje. Głośny, rozlegający się po wszystkich zakątkach szkoły dzwonek, oznajmił przybycie długo wyczekiwanego gościa. Ulubieniec dzieci – Mikołaj odwiedził po kolei wszystkie klasy. Uczniowie piosenkami i wierszykami przywitali gościa, pięknie podziękowali za prezenty i z uśmiechem na twarzach oraz okrzykiem „ho, ho, ho” pożegnali go, zapraszając za rok.

      4 grudnia uczniowie Szkoły Podstawowej w Nakomiadach wybrali się na seans filmowy do kina „Gwiazda” w Kętrzynie.  Cała szkoła z ogromną niecierpliwością czekała na dzień, w którym będzie mogła poznać dalsze losy dwóch sióstr i wesołego bałwanka. „Kraina Lodu” to z pewnością jedna z ulubionych bajek  nie tylko dzieci, ale również dorosłych.  

Druga część filmu animowanego opowiadała o tym, jak Elsa i Anna wraz z przyjaciółmi udały się do Zaczarowanego Lasu w poszukiwaniu pomocy dla swego Królestwa. Bajka dostarczyła widzom całej masy wzruszeń, opowiadając o wartości rodziny i poświęceniu dla innych. Nie obyło się bez humorystycznych scen i wesołych dialogów Olafa.

      22 listopada uczniowie Szkoły Podstawowej w Nakomiadach wzięli udział w obchodach Dnia Kredki. Święto to w szczególny sposób wiąże się z najmłodszymi. Swoje pierwsze prace dzieci wykonują właśnie przy użyciu kredki. Aby podkreślić, jak ważnym przyborem szkolnym są kredki, pani Justyna Gregorczyk oraz pani Katarzyna Łopacka ogłosiły konkurs na najciekawszą kredkę przestrzenną. Dzieci przez 2 tygodnie mogły tworzyć swoje prace.

Uczniowie wykazali się ogromną pomysłowością i zaangażowaniem.  Powstały aż 32 niezwykłe kredki, o różnych fakturach, kolorach, rozmiarach. Były kredki drewniane, papierowe, plastikowe, a nawet biszkoptowe.

     Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami, a dookoła nas pojawiają się piękne dekoracje świąteczne. Kolorowe lampki, aniołki, renifery, choinki oraz bombki. To właśnie z powodu bombek Krasnale z Kruszewca zawędrowały do Konsulatu Świętego Mikołaja w Kętrzynie. Dzieci zostały przywitane przez elfa, który opowiedział im historię bombki oraz pokazał jak wiele mogą mieć kolorów oraz kształtów. Wystawa bombek była prawdziwą ucztą dla dziecięcych oczu. Później Krasnale zobaczyły jak powstaje bombka, a następnie ozdobiły je samodzielnie przy pomocy elfów używając do tego brokatu, piórek i farbek.